TworzymyGłos Regionu

Wzorowa postawa st. asp. Piotra Tyczyńskiego

Wtorek, 16 stycznia 2018 o 13:20, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2018 o 11:27, autor: 0 2231
Wzorowa postawa st. asp. Piotra Tyczyńskiego

8 stycznia zapaliła się sadza w kominie budynku jednorodzinnego w Łupicach. Właścicielka mieszkania uskarżała się na duszności i silne zdenerwowanie. Kierujący działaniami ratowniczymi st. asp. Piotr Tyczyński odstąpił od postępowania proceduralnego, przeprowadzając inne czynności, które prawdopodobnie uratowały życie poszkodowanej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie poinformowała o wzorowej postawie strażaka, st. asp. Piotra Tyczyńskiego.

- 8 stycznia w czasie działań ratowniczo – gaśniczych,  przy pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Łupicach gm. Sława, właścicielka mieszkania zaczęła uskarżać się na duszności i silne zdenerwowanie. W wyniku przeprowadzonego wywiadu ustalono, że kobieta choruje na astmę oraz Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc. Kierujący Działaniami Ratowniczymi st. asp. Piotr Tyczyński odstąpił od zapisów proceduralnych. I także w tym przypadku należy stwierdzić, że podjęta decyzja prawdopodobnie uratowała życie poszkodowanej. Czynności ratownicze podjęto przed przyjazdem jednostki ochrony zdrowia. Serdecznie gratulujemy wzorowej postawy - mówi Krzysztof Piasecki z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Przypomnijmy, że niespełna trzy lata temu pisaliśmy o st. kpt. Adrianie Juruciu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Pan Adrian odebrał wtedy od Europejskiego Stowarzyszenia Dobroczynności, Solidarności Społecznej i Ludzkości Złoty Medal Ferdynanda de Martinengo za wzorową postawę podczas akcji udzielania pomocy poszkodowanej we Wschowie. St. kpt. Juruć odstąpił od zapisów proceduralnych, podejrzewając u poszkodowanej Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc. Podjęta decyzja prawdopodobnie uratowała życie poszkodowanej.

(rak/foto: KP PSP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl