TworzymyGłos Regionu

Pogoda się zmienia, policja apeluje o rozsądek

Poniedziałek, 05 marca 2018 o 15:36, aktualizacja Piątek, 09 marca 2018 o 14:36, autor: 0 1618
Pogoda się zmienia, policja apeluje o rozsądek

Za oknami robi się coraz cieplej, a co za tym idzie coraz bardziej niebezpieczne staje się wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie apelują o rozwagę i zaniechanie wchodzenia na lód.

Kilkanaście ostatnich dni związanych było ze srogim mrozem, który akweny na terenie powiatu wschowskiego pokrył grubą warstwą lodu. O tym czy warstwa lodu jest na tyle duża, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała, praktycznie jednak nie wiemy nigdy. W związku z tym, a także zmianą pogody policjanci przypominają o zachowaniu rozwagi.

- Pamiętajmy, że pomimo niskich temperatur, a nawet silnych mrozów wchodzenie na lód jest bardzo niebezpieczne. Mimo, że lód przy brzegu może pozornie wyglądać na gruby i solidny, w rzeczywistości może okazać się za słaby, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała – przypomina podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy KPP Wschowa. - Wraz ze wzrostem temperatury powietrza zmienia się diametralnie wytrzymałość lodu. Policjanci regularnie kontrolują teren jezior sprawdzając czy nie przebywają tam pozostawione bez opieki osób dorosłych dzieci, jak również ostrzegają przebywających na lodzie wędkarzy, aby nie zapominali o swoim bezpieczeństwie.

Ostrożności nigdy nie za wiele dlatego dołączamy się do apelu o rozwagę. Gdy zapadnie się pod nami lód wystarczy kilka minut w lodowatej wodzie, abyśmy doznali poważnej utraty zdrowia, a nawet życia.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl