Objazdowe kino znów we Wschowie

Środa, 11 stycznia 2017 o 09:54, aktualizacja Poniedziałek, 16 stycznia 2017 o 15:04, autor: 9 2210
Objazdowe kino znów we Wschowie

Kolejny raz dzięki staraniom Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty do Wschowy zawita kino objazdowe, a wraz z nim najnowsze filmowe hity. Dla wschowian i nie tylko przygotowano znów trzy propozycję, bajkę oraz dwa polskie filmy.

Seanse odbędą się w środę 18 stycznia. Pierwsza, o godzinie 15.50 wyświetlona zostanie bajka Sing, następnie o 18.00 organizatorzy zapraszają na pokaz polskiego kandydata do Oscara, ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, Powidoki. Na ostatni wieczorny seans zaplanowano nową, polską, komedię romantyczną Po prostu przyjaźń. 

Szczegóły dotyczące filmów na stronie http://www.tworczehoryzonty.pl . Przedsprzedaż biletów: tel: 697 990 731, bilety będą również dostępne w dniu seansu przy sali widowiskowej od godziny 15:30 w sali widowiskowej. Za bilet normalny zapłacimy 18 zł, cena biletu ulgowego to 16 zł. 

Dla wielbicieli "zwykłego" repertuaru prezentowanego w ramach cyklu THe KINO już w piątek, 13 stycznia, wyświetlony zostanie film Strefa Ciszy. NOMINOWANA DO OSCARA 2016 w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny, „Scena ciszy” zdobyła w 2015 Nagrodę Amnesty International na festiwalu Docs Against Gravity. Współproducentem filmu jest Werner Herzog. Początek seansu o godzinie 19.00 w sali widowiskowej CKiR.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~mieszkaniec
11.01.2017 10:49

Ot i historia zatoczyła koło . Kino stoi jako pustostan a " władza " wszystko by sprzedała żeby tylko nie mieć kłopotu i święty spokój . No i zaczniemy od początku jak po wojnie . Różnica polega na tym że po wojnie były chęci , entuzjazm oraz patriotyzm . . Dziś nie ma chęci , dużo się gada i każdy patrzy tylko za ile i czy to się opłaci tak w sensie materialnym jak i w sensie" najważniejszym " propagandowym . Drodzy włodarze miasta i gminy zacznijcie wreszcie coś pożytecznego robić w tym miećcie ! Zacznijcie od kultury jeżeli nie możecie od poprawy zatrudnienia i budowy " fabryk " .

avatar
~Mieszkaniec
11.01.2017 11:04

Cena biletu po prost zwala z nóg w Lesznie w środy w kinie cena wszystkich biletów 16.90 zł uważam że jak na Wschowakie warunki to lekka przesada

avatar
~mieszkanka
11.01.2017 11:26

Do komentarzy wyżej. Jakby bilety były za darmo to też by Pan narzekał. 16 zł jest to bardzo dobra cena. Jak nic się nie dzieje we Wschowie- źle, jak już coś się zaczyna dziać- też źle. Proponuję przeprowadzkę do innego miasta jak tak bardzo Wam źle we Wschowie, albo się ruszyć i coś zacząć robić, a nie tylko wirtualnie narzekać. Pozdrawiam.

avatar
~Adaś
11.01.2017 12:57

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty daje o sobie znać z jak najlepszej strony, są absolutnym lider w szerzeniu bardzo dobrej kinematografii, w dziedzinach pełnej aprobaty przez wschowskie społeczeństwo i chyba wzorcowym przykładem współpracy biznesu z kulturą . Nikt tak dobrze nie opanował korzyści protektoratu jak Oni , ........ w końcu zjawisko mecenatu nie jest nowe ale jest trudne w uzyskaniu aprobaty. Myślę też , że ta forma działalności Stowarzyszenia jest akceptowana i "strawiona" przez Urząd, dowodem na to jest ich wsparcie finansowe i kurtuazyjna obecność p. burmistrz na Festiwalach . Czy nie jest to ironia losu, że p. Tomek Szwarc musi dzisiaj wypraszać się o udostępnienie sali widowiskowej w CKiR dla coraz większej grupy uczestników i zwolenników dobrego filmu ? ....... gdzie jeszcze do niedawna gmina posiadała w swoich zasobach specjalny budynek kinowy ? Dzisiaj , przy wielkiej "modzie" na film Wschowa została bez najważniejszego, bez lokum, ...... mieszkańcy prawie by utracili kontakt z światem filmu gdyby nie Stowarzyszenie TH. Sprzedaż "Helu" nie było przemyślane , było tylko (miało być) sukcesem medialnym. Sam lubię film i jestem zawsze z tymi co po 10h pracy raz w tygodniu, w stałym gronie, potrzebują wyciszenia i zaciemnienia , chociażby na 2h . Adaś

avatar
~kabaret do Mieszkaniec
11.01.2017 13:09

Mamy kupione bilety Ja we Wschowie Ty w 3d Leszno (SING 15.50 film trwa ok. 120 min). Ja zabieram dwójkę dzieci wychodzę z domu ok. 15.30 wracam ok. 18.10 koszt 50 zł (część z tej kwoty zostaje we Wschowie).Ty w samochód ok. 15 wracasz ok. 18.30 koszt 100 zł bilety,paliwo,popcorn ,cola (kasę zostawiasz w korporacji).

avatar
~Do kabaret
11.01.2017 14:39

Rozumiem że dziecko przez dwie godziny nie dostanie nic do picia i jedzenia.To jest dopiero Kabaret.

avatar
~do - do kabaret
11.01.2017 14:48

a w szkole czy przedszkolu dziecko non stop je? nie wydaje mi się, więc przez dwie godziny przeżyje a i myślę, że można zabrać ze sobą coś do kina (oczywiście nie szeleszczącego :) ) skoro tak bardzo trzeba coś zjeść ....

avatar
~wow
11.01.2017 14:52

Dostanie jedzenie i picie wystarczy, że zabierzesz z domu, ba może być nawet zdrowsze. Rozumiem, że jakby było za darmo to brak jedzenia i picia by nie przeszkadzał. Chcesz i stać cię, zabierz dzieci do Leszna, kup im ten popcorn idź pobiegaj po galerii i nie pisz tych durnych komentarzy. Są ludzie, którym nigdy nie dogodzisz.

avatar
~Mirek
11.01.2017 22:54

Jak widać w powyższych komentarzach, dla niektórych najważniejsze jest, żeby oglądając film lub bajkę w kinie nażreć się popcornu i napić coli. Jak się komuś nie podoba to niech jedzie do galerii i tam spędza czas z rodziną. Przy okazji można zjeść jakieś ścierwo w "maku".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaTym razem się uda? Odkupienie kina Hel wraca pod głosowanie
17.10.20179 598
Pomysł odkupienia budynku po kinie Hel ponownie wraca na sesję Rady Miejskiej we Wschowie. 26 października radni zdecydują, czy gmina odkupi nieruchomość od prywatnego właściciela. 

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl