TworzymyGłos Regionu

Zespół „De Profundis” na XIX Królewskim Festiwalu Muzyki (RELACJA)

Sobota, 19 listopada 2022 o 23:00, aktualizacja Niedziela, 20 listopada 2022 o 20:24, autor: 1 598
Zespół „De Profundis” na XIX Królewskim Festiwalu Muzyki (RELACJA)

To już drugi dzień XIX Królewskiego Festiwalu Muzyki. Dziś (19 listopada) w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wybrzmiał spektakl słowno-muzyczny zatytułowany „Z obłoków na ziemię” w wykonaniu zespołu „De Profundis”.

Mieszkańcy gminy Wschowa i zgromadzeni goście mieli usłyszeć początkowo Edward Linde-Lubaszenko. Z przyczyn zdrowotnych aktor nie mógł dotrzeć na dzisiejszy koncert. W mistrzowski sposób zastąpił go jednak Andrzej Król. Oprócz niego na scenie wystąpili Cezary Chmiel, Marek Stryszowski i Tomasz Kudyka.

Przypomnijmy, że Królewskiego Festiwalu Muzyki, to trzydniowe święto dla koneserów muzyki granej na żywo. Wczoraj (18 listopada) na scenie CKiR wystąpili Sylwia Banasik-Smulska i Karol Smulski oraz uczestnicy warsztatów pt. „Odkryj swój głos” realizowanych w ramach akcji „Muzyczne Laboratorium Szczęścia” [ZOBACZ RELACJĘ]. W niedzielę (20 listopada) w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie odbędzie się koncert finałowy w wykonaniu Wind Cameral Orchestra wraz z gwiazdą Edytą Krzemień. Początek wydarzenia o godz. 16:00.

Wind Cameral Orchestra złożona jest z muzyków, którzy są absolwentami wyższych uczelni muzycznych. Każdy z członków Orkiestry legitymuje się bogatym doświadczeniem w zakresie muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej. Repertuar Orkiestry obejmuje kompozycje zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Szczególnie korzystnie i efektownie Orkiestra prezentuje utwory z gatunku musicalu oraz muzyki filmowej. Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Paweł Joks.

Koncert zatytułowany "Aleja Gwiazd", na którym gwiazda koncertu Edyta Krzemień zaprezentuje utwory Kompozytorów Gigantów takich form muzycznych jak muzyka klasyczna, ilustracyjna, musicalowa, muzyka z bajek, a także muzyka rozrywkowa. W Państwa uszach zabrzmią m.in. takie utwory jak Miss Saigon – suita musicalowa, Dom Latających Sztyletów wer. ang., Children of Sanchez, I Dreamed a Dream, Hailands of Chess z musicalu szachy. Koncert zakończy się kadencją zawieszoną, czyli utworem "Co mi panie dasz?".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~MIRA
20.11.2022 09:57

Wspaniały koncert ! Bardzo ciekawe połączenie słowa z muzyką. Profesjonalne wykonanie zarówno muzyków jak i aktora przekazującego słowo. Spektakl zapierał dech w piersiach !!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl