TworzymyGłos Regionu

reklama

Zbliża się IV Piknik Rycerski we Wschowie. Jakie atrakcje przygotowano?

Piątek, 19 lipca 2024 o 10:35, aktualizacja Piątek, 19 lipca 2024 o 13:42, autor: 1
Zbliża się IV Piknik Rycerski we Wschowie. Jakie atrakcje przygotowano?

Miłośnicy historii, szykujcie zbroje i miecze! Muzeum Ziemi Wschowskiej wraz z Rotą Zaciężną św. Judy Tadeusza ze Wschowy zapraszają na czwarty piknik rycerski. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca 2024 roku pod hasłem "Średniowieczne miasto Wschowa-Frowenstat". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:30 i potrwa do wieczora. Wstęp wolny. 

Piknik rycerski w sercu miasta

Dziedziniec Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3 zamieni się w tętniący życiem średniowieczny obóz. Odwiedzający będą mogli poznać realia życia sprzed wieków. "Wraz z naszymi partnerami zaplanowaliśmy szereg atrakcji, zarazem dla wschowian, jak i przyjezdnych" - zapewniają organizatorzy.

Zobacz: Konie, miecze i średniowiecze: Wschowa przeniosła się w czasie podczas trzeciego pikniku rycerskiego! (RELACJA)

Turnieje, pokazy i wykłady

Ulica Księdza Rogalińskiego stanie się areną zmagań rycerskich. Widzowie będą świadkami emocjonujących turniejów oraz pokazów średniowiecznej jazdy konnej w wykonaniu kaskaderów z zespołu Apolinarski Group.

O godzinie 14:30 odbędzie się wykład Jakuba Drgasa zatytułowany "Jak wyglądała średniowieczna Wschowa?". Prelegent, specjalista w dziedzinie archeologii średniowiecznej Wschowy, przybliży słuchaczom historię miasta.

Rzemiosło i kuchnia sprzed wieków

W obozie zorganizowanym przez Rotę Zaciężną św. Judy Tadeusza można będzie poznać tajniki średniowiecznego rzemiosła. Chętni spróbują swoich sił w strzelaniu z łuku. Dla odważnych przygotowano turnieje - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorzy zadbają również o podniebienia gości. Na stoiskach będzie można skosztować lokalnych specjałów. Koło Pszczelarzy we Wschowie będzie sprzedawało miód z lokalnych pasiek, a Stowarzyszenie Muzyczne "BIS" przygotuje tradycyjne potrawy.

Zwieńczeniem pikniku będzie uroczysty wymarsz wszystkich zbrojnych. 

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ola
11.07.2024 08:42

Super to ciekawa impreza

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl