TworzymyGłos Regionu

Zawody w SOSW

w ramach Jubileuszu 20-lecia Powiatu Wschowskiego

Wtorek, 20 września 2022 o 09:56, aktualizacja Wtorek, 20 września 2022 o 10:26, autor: 5 704
Zawody w SOSW

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski z okazji Jubileuszu 20-lecia Powiatu Wschowskiego dokonał oficjalnego otwarcia zawodów sportowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie.

Zawody przeznaczone zostały dla sześcioosobowych reprezentacji klas I – III Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wschowskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
20.09.2022 12:44

W tym roku obchodzimy 20 lecie istnienia naszego, powtarzam naszego wspólnego, powiatu. Bardzo konspiracyjne te jubileuszowe obchody. Na urzędowej stronie internetowej, z trudem można znaleźć informację na ten temat. Pod datą 23 września, jednym zdaniem wspomniano o uroczystości w Szkole na ul. Kościuszki. Co się konkretnie wydarzy w tym dniu i z czyim udziałem, już nie napisano. Że zapraszają nas mieszkańców [a wypadałoby] również ani mru, mru. I już chyba nie zaproszą, bo piątek już za dwa dni. A tyle protestowaliśmy, chodziliśmy po przejściach dla pieszych, by powiat zaistniał. Z naturalnych względów o powstanie tej jednostki samorządowej, nie zabiegały osoby, będące dzisiaj u jej steru - były po prostu za młode. A może się niesłusznie czepiam? Chętnie poznam zdanie moich współmieszkańców w tej sprawie.

avatar
~Mieszkanka
20.09.2022 16:23

Na stronie powiatu umieszczony harmonogram imprez https://wschowa.info/20-lecie-powiatu-wschowskiego/ oraz był zamieszczony w gazecie Głos regionu na ostatniej stronie. Pozdrawiam. Pewnie jeszcze coś będzie!

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:12

Pani Urszulo, NIE NASZEGO. Powiat wschowski to porażka, byliśmy częścią powiatu nowosolskiego, który gwarantował rozwój. Powiat wschowski to tylko miejsca pracy dla lokalnych polityków i marazm dla mieszkańców. Wiec wypraszam sobie stwierdzenie NASZEGO POWIATU.

avatar
~Adaś
20.09.2022 16:20

Ad-"U.Ch." forumowiczu....., pamiętam jak to było i kto (grupa samorządowa) koło tego chodziła i to doceniam. A jednak jestem na dzisiaj po stronie absolutnej likwidacji powiatów (w całej Polsce) i stworzenia krótkiej transmisji obywatel - urząd. Czyli województwo (wojewoda) - gmina (burmistrz), z pełnym przejęciem zakresu zadań jakie miał powiat przez gminę. Taniej, prościej, szybciej, bez "wyimaginowanego" systemu niepotrzebnej nadrzędności o kolejny szczebel . Marzenie p. Ulo ....... chyba już nie dla nas, chyba się już my nie doczekamy przejrzystości i zależności od polityków i ich finansowej żarłoczności ? Ale też należy zadać sobie pytanie - czy da się żyć w postawie - tumiwisizm ? Czy bierność i jałowa bezczynność kiedyś tam uwolni nas obywateli od ich intryg, kłamstw i nieuczciwości ? My już tego nie potrzebujemy (ani Pani, ani ja) ale o młodych chodzi aby nie musieli opuszczać tego kraju ( też z żoną zostaliśmy sami). Co do powiatu...... p. Bielawski nie jest starostą uwielbianym w znaczeniu gatunkowym "Q " a więc oczekiwania Pani z pewnością duże i sensowne, są już tylko wiarą lub życzeniem...... powiedzmy sobie 23 września Na Zdrowie ! Adaś

avatar
~Urszula Chudak
20.09.2022 17:49

Oczywiście, że jest lakoniczny [o tym pisałam w poprzednim kom.] harmonogram, nie wyeksponowany - jak zasługuje na to jubileusz. Znalazła tam Pani choć jedno słowo "zapraszamy mieszkańców?" Bo ja nie. Nie jesteśmy potrzebni w tym dniu? W "Głosie regionu" widocznie przeoczyłam. Proszę sobie zadać pytanie, ilu mieszkańców odwiedza stronę internetową starostwa? Pytałam kilkoro z nich - odpowiedzi zapewne Pani się domyśla. Tak więc w całej rozciągłości, podtrzymuję swój poprzedni komentarz. A całą sprawę, zostawiam bez komentarza.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl