TworzymyGłos Regionu

reklama

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 o 12:19, autor: 0
Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Blisko 200 porcji marihuany znaleźli wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miejscu zamieszkania 17- letniego mieszkańca powiatu wschowskiego. Dzięki skuteczności mundurowych narkotyki nie trafiły do potencjalnych klientów. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego przyznał się.

Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w minioną sobotę (15 stycznia) młodego mieszkańca powiatu wschowskiego. Mężczyzna zaskoczony był wizytą mundurowych.

Policjanci w trakcie wykonywania czynności w miejscu zamieszkania 17-latka zabezpieczyli blisko 50 gramów marihuany, odpowiadających 200 porcjom dilerskim. Mężczyzna miał już część narkotyków w woreczkach. Policjanci zabezpieczyli również wagę elektroniczną, która najprawdopodobniej wykorzystywana była do porcjowania.

17-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, do którego przyznał się.

Przypomnijmy ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl