TworzymyGłos Regionu

reklama

Zatrzymano aż 7 pijanych rowerzystów.

Rekordzista miał 2 promile!

Wtorek, 02 listopada 2021 o 14:46, aktualizacja Wtorek, 02 listopada 2021 o 14:59, autor: 0
Zatrzymano aż 7 pijanych rowerzystów.

Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie prowadzili wzmożone kontrole w ramach akcji "Znicz". Mundurowym udało się zatrzymać aż 7 nietrzeźwych rowerzystów i 2 piratów drogowych.

KPP WSCHOWA:

W miniony weekend na drogach powiatu wschowskiego prowadzone były wzmożone działania kontrolne. Skutkiem pracy wschowskich mundurowych było zatrzymanie siedmiu nietrzeźwych rowerzystów, kierowcy z cofniętymi uprawnieniami oraz zatrzymanie prawa jazdy motocykliście, który naruszył szereg przepisów ruchu drogowego wyprzedzając na „trzeciego”. Dzięki temu na terenie powiatu wschowskiego odnotowano jedynie trzy drobne kolizje.

W miniony weekend (29 października /01 listopada) na drogach powiatu wschowskiego prowadzone były działania kontrolno- prewencyjne „Znicz 2021”. Nad bezpieczną drogą w powiecie wschowskim czuwali wschowscy, sławscy policjanci przede wszystkim ruchu drogowego. Mundurowi pełnili służby w rejonach wschowskich nekropolii oferując przyjezdnym pomoc w zaparkowaniu pojazdów i przede wszystkim monitorowali płynność ruchu pojazdów.

Podejmując kontrole ujawnili siedmiu rowerzystów, którzy postanowili udać się w podróż jednośladem z wynikami od 0,3 promila do prawie 2 promili. Byli to mieszkańcy gminy Wschowa.

W minioną sobotę (30 października) patrolowi ruchu drogowego nie umknął 20- letni mieszkaniec gminy Sława, który postanowił wyprzedzić na tzw. ”trzeciego” inny pojazd bezpośrednio na oznakowanym przejściu dla pieszych. Młody motocyklista naruszył cały wachlarz przepisów ruchu drogowego, pędząc z nadmierną prędkością. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 20-latek nie posiadał wymaganych uprawnień na dany motocykl. Wobec nieodpowiedzialnego motocyklisty, który stracił prawo jazdy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Również w sobotę (30 października) patrolowi dzielnicowych nie umknął kierowca osobowego Volkswagena, który jak się okazało miał cofnięte uprawnienia do kierowania decyzją Prezydenta Miasta Leszna.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl