TworzymyGłos Regionu

Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych.

Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego mężczyznę

Wtorek, 20 września 2022 o 09:28, aktualizacja Wtorek, 20 września 2022 o 09:36, autor: 4 2346
Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych.

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który 15 września bieżącego roku w jednym z parków miejskich we Wschowie zaatakował kobietę. Mężczyzna próbował wyrwać jej torebkę. Doszło do szamotaniny, w wyniku której kobieta straciła wszystkie oszczędności w kwocie ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna chwilę po zgłoszeniu został zatrzymany przez wschowskich policjantów. W piątek (16 września) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie (15 września) zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Wschowy. Kobieta oświadczyła, że została zaatakowana w parku miejskim. Z relacji zgłaszającej wynikało, że napastnik chciał wyrwać jej torebkę. Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonej siły fizycznej. Doszło do szamotaniny. Napastnik wyciągnął z torebki portfel i zabrał pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, następnie uciekł w nieznanym kierunku. Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci po kilku minutach w okolicach centrum zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pieniądze w kwocie 9 tysięcy złotych policjantom udało się odzyskać. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej i kradzieży rozbójniczej. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~praworządny
20.09.2022 11:02

Recydywę powinno się przykładnie ukarać.

avatar
~As
20.09.2022 13:07

Bandyto nie we Wschowie te numery, żenująca zwykła c(...)!

avatar
~Brawo
20.09.2022 16:18

Brawo dla policji!

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:25

Prawdziwy mężczyzna. Wytatuowany, teutoński heros. Syn, mąż, kochanek... Przedstawiciel XXI w równouprawnienia. Prawdziwy Europejczyk od 1989r.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl