TworzymyGłos Regionu

reklama

Z Osowej Sieni do Paryża. Allium Polska na misji gospodarczej podczas Olimpiady

Środa, 10 lipca 2024 o 10:37, autor: 1
Z Osowej Sieni do Paryża. Allium Polska na misji gospodarczej podczas Olimpiady

Departament Gospodarki i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego zakończył nabór na misję gospodarczą do Paryża. Wyłoniono 38 przedsiębiorców, którzy podczas igrzysk olimpijskich będą nawiązywać nowe biznesowe relacje. Wśród wybranych znalazła się firma z gminy Wschowa – ALLIUM POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Osowej Sieni. Przedsiębiorstwo działa w branży spożywczej.

Wyróżniona firma z Osowej Sieni

Allium Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w uprawie, przechowywaniu, obieraniu i mrożeniu warzyw, takich jak szalotka, cebula, por i czosnek. Firma powstała w 2009 roku, bazując na wieloletnim doświadczeniu w przemyśle rolno-spożywczym. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym metodom produkcji, Allium oferuje produkty najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty BRS i IFS oraz zgodność z wymaganiami Marks & Spencer.

Promocja województwa lubuskiego

Misja gospodarcza wpisuje się w szerszy projekt promocji województwa za granicą. „Podczas igrzysk będziemy w Domu Polskim w centrum Paryża promować wspaniałe lubuskie wina i produkty regionalne oraz opowiadać o tym, jakie walory posiada nasz region, żeby przyciągać tutaj nie tylko sportowców, ale także przedsiębiorców” - mówi marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Proces rekrutacji i kryteria wyboru

Rekrutacja miała charakter otwarty i była skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubuskiego. Wyboru uczestników dokonano na podstawie kryteriów rankingowych. Firmy musiały spełniać określone standardy i wykazać potencjał eksportowy. Wśród wybranych branż znalazły się: spożywcza, hotelarska, restauracyjna, e-commerce, metalowa, drzewna i budowlana.

Lubuska młodzież na igrzyskach

Oprócz przedsiębiorców, województwo lubuskie zaprosiło do Paryża kilkudziesięciu młodych sportowców z regionu. Ich obecność ma na celu promocję regionu oraz jego potencjału sportowego na arenie międzynarodowej.

Lista wybranych przedsiębiorców dostępna jest TUTAJ.

Źródło: Lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Haha
13.07.2024 12:06

To może warto wspomnieć, że tam nie zatrudnia się Polaków tylko Ukraińców? A jeśli już pojawiają się ogłoszenia o pracę ro za najnizsza stawkę na umowę zlecenie. Ciekawe czy opublikujecie ten komentarz

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl