TworzymyGłos Regionu

Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach" i wysłuchają Piotra Szelągowskiego

Piątek, 17 lutego 2017 o 10:40, aktualizacja Środa, 22 lutego 2017 o 13:00, autor: 0 2021
Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach

25 lutego o godzinie 15:00 w sali Domu Serca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów zostanie wyświetlony film pt. ,,Zapomnij o Kresach". Po filmie odbędzie się spotkanie z redaktorem Piotrem Szelągowskim. 

Jak informują organizatorzy spotkania film i prelekcja dotyczą tragicznych wydarzeń w latach 30 i 40 XX wieku na Wołyniu.

Film ,,Zapomnij o Kresach" to obraz przedstawiający świadków tamtych tragicznych wydarzeń, którzy w latach 30 i 40 byli w bardzo młodym wieku. Opowiadają, co przeżyli wraz ze swoimi rodzinach. Film uzupełniają komentarze księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Prelegent i redaktor Piotr Szelągowski sprawą wydarzeń na Wołyniu zajmuje się od 12 lat. Wraz z księdzem Isakowiczem-Zaleskim, starają się, aby pamięć o tych tragicznych zdarzeniach była należycie traktowana przez potomnych.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl