TworzymyGłos Regionu

Wyjątkowo krótka bajka o podkładaniu haków i…. korzyściach z tegoż płynących

Piątek, 22 kwietnia 2011 o 18:19, autor: 6 3322
Wyjątkowo krótka bajka o podkładaniu haków i…. korzyściach z tegoż płynących

Wyjątkowo krótka bajka o podkładaniu haków i…. korzyściach z tegoż płynących

Redakcja, jak każdemu wiadomo, święta spędza w domu albo w rozjazdach, albo w święta grilluje :) na balkonie lub w ogródku. Jak każda redakcja cenimy sobie różnorodność i wielkomiejskość, całość i jej elementy, kosmos i jaja wielkanocne. Składamy życzenia lub życzenia przemilczamy. Wiadomo. Tym bardziej, skoro żyją wśród nas (znaczy w powiecie) rymotwórcy, zaraz do nich a to z mikrofonem, a to z kamerą/dyktafonem biegniemy i nagrywamy, bo - to też wiadomo - bez materiału w redakcjach, nie ma jaj na stole (wielkanocnym). Dlatego też mamy przyjemność, bo redakcja coś niemrawa w poezji, zaprezentować świąteczny wiersz Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju, Ireneusza Mieżowca. Zatem smacznego i do siego, tzn. Alleluja! Redakcja Pędzi zając pędzi przez lasy i knieje Prawie nogi łamiąc, ale ma nadzieję Że życzenia złożyć zdąży Przed świętami….. Niestety… nie zdąży Bo tuż za krzakami, co przy dróżce rosną Niedźwiedź cicho siedzi Kawał drania z niego - znają go sąsiedzi Hulaka to straszny znany głównie z tego Że w swym podłym życiu pobił niejednego Frunie zając w górze - czy udaje ptaka? Nie, to miś swawolnik podłożył mu …haka… Zając zęby szczerzy w powietrzu bujając Niedźwiedź z dołu patrzy… „Rakieta nie zając” Zdążył z życzeniami lecąc tuż nad lasem Ba, mało, że zdążył, był sporo przed czasem A z niedźwiedzia świni śmiał się cały las Bo zająć listonosz był w domu na czas Tak to w życiu bywa drogi czytelniku Haków w swoim życiu napotkasz bez liku Miej te haki w nosie, choć trudna to sprawa Kiedy je pokonasz czeka Cię zabawa IDŹ ŚMIAŁO PRZEZ ŻYCIE I MIEJ BYCZĄ MINĘ ŁAP SZCZĘŚCIE ZA OGON…. I DUŚ, JAK CYTRYNĘ!!! Dusząc zaś uważaj - tak się kończy bajka Byś nie zdusił czasem święconego jajka!!! p.s. Autor z całą świadomością podkreśla, że wszelkie podobieństwa do postaci oraz faktów przedstawionych w powyższej bajce są jedynie wytworem jego fantazji i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości… Ireneusz Mieżowiec
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~mariusz
22.04.2011 19:42

Brawo Ireneuszu. Czekam tylko, aż redaktor naczelny napisze recenzję twojej bajki - pod warunkiem, że oderwie się od grillowania. Tymczasem Tobie i innym Zającom wszystkiego Najlepszego Na Święta.

avatar
~rafky
22.04.2011 20:54

Red. nacz. oczywiście recenzję napisze, na zamówienie oczywiście i na koszt właściciela portalu :P

avatar
~slawek
22.04.2011 22:10

W bajkach tego autora widzać ewolucję. Wyszedł z wody na ląd stały. Karp przebrał sie za duzego futrzaka, plotki dostały piórek i latają. Różnie ptaszki ćwierkają, melodyjnie i do rymu. Znam i takie, które wydaja dźwięki psia krew, psia krew.

avatar
~Chris
23.04.2011 01:19

Redaktor Naczelny niech właściciela nie naciąga, bo zwykł był wcześniej takie recenzje pisać gratis, ku ucieszcze społeczeństwa, i zbyt realistycznych zapędów autora krytyce. Krytyka jak widać na autora podziałała i na próżno by tu szukać jakichkolwiek do rzeczywistości podobieństw. Choć jakby się zastanowić to i kto wie czy Szanowny Bajkopisarz właśnie w obecnym naczelnym niedzwiedzia zapachu nie czuje.

avatar
~rafky
23.04.2011 09:11

Chris, mój drogi :) rzeczywiście coś red. nacz. spięty musi być, że tak właściciela naciągać chce i to kiedy? tuż przed wystawieniem jaj na stół (wielkanocny). w takim razie red. nacz. obiecuje naciągać inne jednostki a z bajkopisarzem umowę podpisać na niezapomniany duet powiatowy (coś takiego jak kiedyś Romina Power i Al Bano :P ) bajka/recenzja bajki (w jednym pakiecie) w ramach gminnej współpracy gryzipiórków.

avatar
~Dr H.
27.04.2011 21:38

Chroń nas Panie Boże (...)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl