TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowski Kongres Kobiet ma młodszego brata. U. Chudak: „Musimy się starać, by uczeń nie przerósł mistrza”

Środa, 15 listopada 2023 o 15:31, aktualizacja Środa, 15 listopada 2023 o 16:05, autor: 16
Wschowski Kongres Kobiet ma młodszego brata. U. Chudak: „Musimy się starać, by uczeń nie przerósł mistrza”

12 listopada, Fundacja Ważne zorganizowała II edycję Skwierzyńskiego Kongresu Kobiet. Wśród uczestniczek znalazła się delegacja ze Wschowy, na czele z Urszulą Chudak i Hanną Knaflewską-Walkowiak.

Urszula Chudak o Kongresie

Urszula Chudak, reprezentując Wschowski Kongres Kobiet, podzieliła się wrażeniami: „ Wschowski Kongres Kobiet ma w Skwierzynie młodszego, bo dwuletniego, brata. Podczas tegorocznego naszego spotkania, jego organizatorka, Agata Smoleń powiedziała, że będąc u nas kilka lat temu usłyszała, jak nieżyjąca już, Krystyna Łybacka zachęcała kobiety do brania kobiecych spraw w swoje ręce. Pani Agata postanowiła tak zrobić i zrobiła - Skwierzyna też ma Kongres Kobiet! Drugi w województwie Lubuskim. W niedzielny wieczór, wschowianki w nim uczestniczyły”.

Program był bogaty

Na kongresie wystąpili znaczący eksperci, w tym profesor Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog, który poruszył kwestię „Seksualności Kobiety w różnych fazach życia”. Psycholog Katarzyna Wilkos-Zarzycka mówiła o relacjach pokoleniowych, a doktor Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka na Sejm, skupiła się na bezpiecznych związkach i rodzinie. Doktor Anna Czekirda, rektor Wyższej Szkoły Biznesu, podkreśliła, że praca kobiet nigdy się nie kończy, a Anna Wołowska, kosmetolog, omówiła siłę płynącą z pomagania innym.

„Trzeba przyznać, że było ciekawie, profesjonalnie i wesoło. Była też spora frekwencja... a Skwierzyna jest o połowę mniejsza od naszej Wschowy. Pozostawię to bez komentarza, ale jednak z lekką nutą zazdrości. Gratulując organizatorkom powiedziałam, że musimy się mocno starać, by uczeń nie przerósł mistrza” - relacjonuje Urszula Chudak.

Współpraca i wsparcie

Kongres zaakcentował potrzebę aktywnego uczestnictwa kobiet w życiu społecznym oraz znaczenie współpracy międzymiastowej. Wydarzenie to jest nie tylko platformą wymiany wiedzy, ale również inspiracją do dalszych działań na rzecz kobiet w regionie.

Podkreślając znaczenie wsparcia lokalnych inicjatyw, Urszula Chudak dziękuje Spółce Komunalnej we Wschowie za pokrycie kosztów przejazdu delegacji. „Wyjazd był możliwy, dzięki pokryciu kosztów przejazdu, przez Spółkę Komunalną we Wschowie. To jest odpowiednie miejsce, by powiedzieć Państwu za to - bardzo dziękujemy” - mówi współorganizatorka Wschowskiego Kongresu Kobiet.

Zaproszenie na grudzień

Już dziś Urszula Chudak zapowiedziała również grudniowe spotkanie z psychoterapeutką, które ma na celu edukację i inspirację: „...mam nadzieję bardzo interesujące, spotkanie z psychoterapeutką, która będzie nas uczyć i przekonywać, iż nie zawsze "złość piękności szkodzi"”. To wydarzenie jest kolejnym krokiem w rozwijaniu kobiecej świadomości i siły we Wschowie.

Czytaj również: 11. Wschowski Kongres Kobiet. „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano” (VIDEO)

Foto: Daniel Andalukiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Zenada
15.11.2023 18:14

Wyrafinowanie jedzie zawieść swoje 4 litery i sponsor potrzebny wielcy społecznicy

avatar
~do UCh-a
15.11.2023 19:32

Znaczy się, że SK za nasze pieniądze zasponsorowała Paniom prywatną „niedzielną” wycieczkę w ramach „Senior-ita TAXI”? A co tam! Jak się bawić to się bawić! Służbowe autko z kierowcą, a p. Hanna pewnie sobie jeszcze delegacyjkę służbową rozliczy. Nowe idzie...?

avatar
~DO( ~do UCh-a)
16.11.2023 17:25

Ty mały hejkterku pixxi !!!. Gdzie byłeś jak trzeba było rozliczać tzw. " pikniki 800+", " pikniki wojskowe", "pikniki rodzinne" , "pikniki w ramach chłopskich dożynek", " pikniki strażackie" , " popiersia i tablice stawiane przez rekonstrukcyjnych pixxi plus" ????? ___ Gdzie wówczas hejterku byłeś jak ta totalna się uwłaszczyła na naszym Publicznym Mieniu, Spółkach Skarbu Państwa ????, . Gdzie w tedy byłeś mały hejterku ????. Teraz tą jedyna rozrywkę naszych Pań będziesz teraz ty mały hejterku nam tu "wyrzygiwał" ????. A wara ci ty meski szowinisto i fałszywy obrońco "służbowych rozliczeń " !!!!!. Wara ci !!!!!.

avatar
~Wschowa
17.11.2023 11:18

Ale dostałeś odpowiedź brachu :) . Zygzak i mowa miłości aż wbija w beton . To raczej zlot czarownic a nie kobiet

avatar
~Należy wyjaśnić
16.11.2023 08:47

Proszę o wyjaśnienia Zw, czy to prawda co piszą powyżej internauci ?

avatar
~Odwracanie kota
18.11.2023 07:21

Ten który nazywa kogoś Pixidixi był przeze mnie tak określany . Kupił to i nazywa tak innych . Bee. A gdzie prawa autorskie prawdziwy Pixidixi ? Zresztą Wy macie to we krwi . Pierwszy który był nazywany pinokiem to bym Tusk . Gdzie byłeś Pixidixi jak Karpińskiego wypuszczali , jak marszałek Grodzki się chował ? Gdzie byłeś prawdziwy Pixidixi jak Unia niemiecka szantażowała KPO . Pixidixi będziesz walczył z Niemcami o wolną Polskę ? Jesteś tylko małym śmiesznym popularyzatorem po linii partyjnej . Bez własnego zdania . Bez własnego pomyślunkou . Wściekłe atakujesz co prawicowe, konserwatywne . Nie odpisuj. Idź na spacer przewietrzy głowę nasiąkniętą tvnem

avatar
~Urszula Chudak
16.11.2023 09:04

Działalność społeczna polega na tym, że angażuję swój czas, umiejętności, kontakty - środków już nie, bo i skąd mam je brać? Poszukuję więc sponsorów. SK doskonale rozumie społeczną odpowiedzialność biznesu, bo bycie odpowiedzialnym społecznie, to między innymi dobre relacje z otoczeniem firmy czy działania promocyjne - a kilkakrotnie podczas skwierzyńskiego wydarzenia, padła nazwa naszego miasta. Co roku jest u nas na kongresach, delegacja pań z Kargowej. Wiecie Państwo kto pokrywa koszty ich przejazdu? Z tych samych pobudek, burmistrz tej gminy. Z powyższych komentarzy wyraźnie przebija złośliwość i zazdrość. Nie ma problemu, zawsze można zorganizować coś samemu dla innych i czekać na komentarze w tym samym duchu. Na pochwały raczej proszę nie liczyć. Co do poszukiwań sponsorów. Właśnie jestem na takim etapie odnośnie grudniowego, bardzo inspirującego wydarzenia. Ktoś chętny? I jeszcze jedno do zatroskanego - nie, pani Hania delegacji nie rozliczy!

avatar
~można było inaczej
16.11.2023 11:44

To tłumaczenie Pani tym razem jednak nie jest bezdyskusyjne. Nawet biorąc pod uwagę stawiane przez Panią argumenty, że kosztem swojego czasu czy kontakty, co na dzisiaj brzmi to nawet powiedziałby "ślisko" . Traktujmy się poważnie, "wycieczka" nie była obowiązkowa, jako miastu nic nie dała a zysk w formie tzw. promocji został po Waszej stronie Panie, osób prywatnych. Można by przyjąć, idąc Pani tokiem myślenia, że była to forma grzecznościowej rewizyty, że One dostały to w gratisie ale to bardzo nie fair jak na dzisiejsze czasy. "Dobra zmiana" się skończyła jako synonim "do sie" a SK jest dobrem ogólnospołecznym więc korelacja instytucji Przewd. RMiG a po drugiej stronie spółka, jednak nie godzi się. Można było inaczej.

avatar
~x
16.11.2023 13:17

Jak zwykle P. Chudak lansuje głównie siebie. Jej działalność moim zdaniem nic się nie przysłużyła dla Wschowy.

avatar
~Kongres lewicowy ?
16.11.2023 18:07

Czy konserwatywne kobiety , o jednoznacznym stosunku do aborcji na życzenie też uczestniczą w tym zlocie ?

avatar
~Do ( można było inaczej)
16.11.2023 19:37

Twoja wypowiedź to jedno wielkie Beble-Beble .... w stylu wystąpień tymczasowych ministrów tej odchodzącej totalnej władzy do lamusa na posiedzeniu Nowego Już Demokratycznego Sejmu 13.11. !!!!!. Jak widać nie przeszkadza wam uwłaszczenie się tej totalnej odchodzącej do lamusa władzy, ale przeszkadzają wam takie działalności jak Naszych Pań, tak poniewieranych przez te ostatnie ponad 8 lat tej totalnej władzy !!!!. Żenujące jak się słyszy takie hejterskie wpis jak te w.wym. !!!!

avatar
~UWAGA+
16.11.2023 20:02

Z ostatniej chwili : - od dziś do końca ROKU 2023 Polskie Kobiety, nasze Matki, Żony, Siostry, Towarzyszki Życia pracują za darmo !!!!!. A jak widzimy nie brakuje na tej stronie wpisów od tzw. "męskich szowinistów" , prawie jak "faszystów" , którzy zapewne maja swoje matki, zony może i siostry i towarzyszki życia ??? - Pytanie ; - co nimi tak kieruje, że nie "gardzą" Kobietami pisząc to co o nich piszą ???!!!.

avatar
~Wschowianin
17.11.2023 11:26

Mężczyźni to faszysci ? Brawo , brawo . Dziękujemy za szczerość . Pięknie się Pani przedstawiła na dzień dobry Wschowie . Gratuluję

avatar
~DO><(Wschowianin)
17.11.2023 14:09

A jak z takim jak ty rozmawiać ???. Analizując wpisy atakujące Nasze Panie to nawet jest za skromne takie was porównanie !. Szczujnia w was dominuje !!!. B. ......odpowiedzi.......:):):):)

avatar
~Gekon
16.11.2023 22:03

Wrodzona skromność p. Chudak jest poruszająca.

avatar
~do X
17.11.2023 14:52

A ty co konkretnie zrobiłeś dla naszego miasta? To jest ten czas i miejsce byś się pochwalił. Nie ma czym? Tak myślałem.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl