TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci zabezpieczyli blisko 3,5 kg narkotyków!

Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 14:55, aktualizacja Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 16:49, autor: 1
Wschowscy policjanci zabezpieczyli blisko 3,5 kg narkotyków!

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci.

Niedzielnego poranka (21 listopada) w ręce wschowskich dzielnicowych wpadł kolejny mężczyzna - rowerzysta, który w bieliźnie ukryte miał 10 gramów narkotyków. W sumie od początku roku na terenie powiatu zabezpieczono blisko 3,5 kilograma środków odurzających.

Na pierwszej linii działają policjanci wydziału prewencji w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który siadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Wnikliwość wschowskich mundurowych niejednokrotnie przyczyniła się do znalezienia substancji nielegalnych w pojeździe, przy kontrolowanym, jak również w jego miejscu zamieszkania.

Podsumowując można wskazać, że częściej trafiają się kierowcy będący pod wpływem środków odurzających, aniżeli kierowcy prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu. Dzięki dostępności do narkotestów policjanci wykonują szereg uzasadnionych badań z których duży procent wykazuje obecność narkotyku w organizmie kontrolowanego.

Efektem pracy mundurowych są zabezpieczone narkotyki, zebrany materiał dowodowy, zatrzymane osoby, wobec których w wyniku prowadzonych postępowań pod nadzorem wschowskiej prokuratury skierowane zostają akty oskarżenia, jak i stosowane są środki izolacyjne w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczorajszego poranka (21 listopada) w trakcie kontroli drogowej w ręce wschowskich dzielnicowych wpadł 22-letni rowerzysta, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Mężczyzna przyznał się do posiadania przy sobie kilku gramów amfetaminy i marihuany. Trafił do policyjnego aresztu.

W sumie od początku roku wschowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 3,5 kilograma narkotyków.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Piter
22.11.2021 20:06

zalegalizować towarek na 10g. Poważnie kto za tym stoi, że na czarnym rynku są narkotyki? ile stołków zajmuje się biernie dystrybucją prochów w tym kraju? nie oskarżam wszystkich, lecz Policja też ma udział w tym biznesie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl