TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowianin splądrował lombard w Lesznie. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

Czwartek, 04 lipca 2024 o 22:37, autor: 2
Wschowianin splądrował lombard w Lesznie. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

Nocne włamanie do lombardu w centrum Leszna zakończyło się szybkim sukcesem policji. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. 42-letni mieszkaniec Wschowy nie cieszył się długo łupem wartym ponad 30 tysięcy złotych.

Błyskawiczna akcja policji z Leszna

1 lipca, tuż po północy, nieznany sprawca sforsował zabezpieczenia lombardu w centrum Leszna. Rankiem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu. Na miejscu zdarzenia śledczy odkryli ślady włamania - wybitą szybę i rozgiętą kratę.

"Sprawca wszedł do środka lokalu, skąd skradł biżuterię, smartwatche i telefony komórkowe" - relacjonuje Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Zatrzymanie i odzyskanie łupu

Kryminalni nie próżnowali. Już po kilku godzinach zapukali do drzwi podejrzanego we Wschowie. 42-latek wpadł we własnym domu, gdzie policjanci znaleźli torbę z całym skradzionym mieniem.

"Do zatrzymania doszło w jego domu. Tam też, podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli torbę z zawartością całości skradzionego mienia z leszczyńskiego lombardu" - dodaje Żymełka.

Zobacz: 19-latek okradł lombard we Wschowie. Policjanci zatrzymali go z „kietą” na szyi [VIDEO]

Konsekwencje prawne

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. 3 lipca Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci oddania pod policyjny dozór i poręczenia majątkowego.

Mężczyźnie grozi surowa kara - nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Leszno

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Anty leszno
05.07.2024 08:11

Krzyżaki czują się urażone

avatar
~kkkk
06.07.2024 19:26

Dwa trzy miesiące i będzie na wolności.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl