TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa: Mężczyzna chciał rzucić się pod pociąg

- policjanci zapobiegli tragedii

Czwartek, 17 lutego 2022 o 10:04, aktualizacja Piątek, 18 lutego 2022 o 15:26, autor: 0

W policyjnej służbie mundurowi niejednokrotnie podejmują działania ukierunkowane na ratowanie ludzkiego życia. Chęć niesienia pomocy to jeden z filarów naszej profesji. W miniony weekend (13 lutego) wschowscy prewencjusze starszy posterunkowy Paweł Widera i posterunkowy Przemysław Demski zapobiegli mogącej pojawić się tragedii. Zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który został odnaleziony w rejonach torowiska.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend (13 lutego). Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację od mieszkanki Wschowy dotyczącą jej partnera. Kobieta przedstawiła oficerowi dyżurnemu szczegóły zdarzenia i prosiła o odnalezienie mężczyzny. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna miał zamiar rzucić się pod pociąg.

Nie zwlekając ani minuty dłużej do zadań przydzieleni zostali policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego wschowskiej Policji.

Starszy posterunkowy Paweł Widera i posterunkowy Przemysław Demski. Młodzi policjanci udali się w okolice wschowskiego dworca. Po chwili zauważyli oddalającą się osobę kilkadziesiąt metrów dalej, idącą wzdłuż torowiska. Policjanci postanowili to jak najszybciej sprawdzić. W pewnym momencie mężczyzna przewrócił się na tory i nie mógł się podnieść o własnych siłach. Policjanci podbiegli do niego i udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl