TworzymyGłos Regionu

Włodarze przedstawili pomysły na inwestycje.

Rządowy Fundusz Polski Ład

Piątek, 14 stycznia 2022 o 16:45, aktualizacja Niedziela, 16 stycznia 2022 o 10:44, autor: 10 3075
Włodarze przedstawili pomysły na inwestycje.

W Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się spotkanie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z samorządowcami z terenu powiatu wschowskiego. Głównym tematem rozmów była II edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, w której do podziału będzie 20 mld zł. 

W spotkaniu z Wojewodą Lubuskim udział wzięli: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz burmistrzowie Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej.

Samorządowcy przedstawili pomysły w związku z kolejnymi etapami Programu. Więcej w materiale filmowym.

Każda z jednostek samorządu terytorialnego może złożyć maksymalnie 3 wnioski i otrzymać 95 proc. dofinansowania projektu. Limity dofinansowania dla kolejnych wniosków to 5 mln, 30 mln i 65 mln zł.

Samorządy naszego regionu kwalifikują się również do naboru wniosków dla gmin, powiatów, związków międzygminnych oraz związków powiatowo-gminnych, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. W tym przypadku samorządy mogą złożyć maksymalnie 2 wnioski i otrzymać 98 proc. dofinansowania projektu. Limity dofinansowania dla kolejnych wniosków to 2 mln i 5 mln (gminy) oraz 2 mln i 8 mln (powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne).

Włodarze podsumowywali również I edycję programu, dzięki której do powiatu wschowskiego i gmin wchodzących w jego skład trafiło w sumie ponad 30 mln zł. O poszczególnych inwestycjach można przeczytać - TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~lechwoj
14.01.2022 19:50

Trzeba wpisać to historyczne wydarzenie do kroniki Wschowy po trzech latach k.antkowiak spotkał się z wojewodą lubuskim!

avatar
~FOLWARK+
15.01.2022 05:24

Bardziej to przypomina " łatanie rządowego ładu" ? . Wojewoda jako przedstawiciel rządowy w terenie może coś powie o POLSKIM DŁUGU oraz niepłacenia długów przez obecna władzę w Kraju ????.

avatar
~Poparzony władzą
14.01.2022 22:25

Burmistrz powoli zaczyna układać się z PiS. A taki był twardy....Nagle, poza tym, spotkanie z mieszkańcami. Oj, będzie walka o drugą kadencję. A niby nie chciał, ale kasa kusi:)

avatar
~do kom.powyżej
15.01.2022 18:01

Przecież to tak naprawdę człowiek PIS-u!

avatar
~Robol
14.01.2022 23:41

Mają rozmach (...), rozdawać nie swoje siano i cieszyć się sukcesem. Społeczeństwo spłaci ich sukcesy w podatkach. Brawo!

avatar
~WYIMAGINOWANA FUNKCJA
15.01.2022 08:26

Bycie wojewodą ............. #/@

avatar
~Ciekawski
15.01.2022 13:50

Czemu starosta ma nazwisko a burmistrzowie nie ?

avatar
~Andrzej
16.01.2022 21:10

Mam pytanie. No dobrze. Droga Wojewódzka w Tylewicach, potem w P. Górnej ( choć nie głosowała na Pana Konrada). A kiedy Wygnańczyce ( kanalizacja i droga)? Tam chyba taniej będzie wybudować obwodnicę Wygnańczyc. Jaki to ma sens budować etapami i robić przerwy. Zamiast rodzinnych miejscowości Olbrachcice i Łęgoń należało iść za ciosem Starego Strącza w kierunku drogi woj. 305 do Wschowy a potem Olbrachcice i Łęgoń. Logiczne ?>

avatar
~Adaś
17.01.2022 12:10

Przyjazd p. Dajczaka do podległej mu jednostki administracyjnej nie może być żadną sensacją, póki jeszcze jest ramieniem tego rządu. O wiele lepiej wybrzmiewa, jak to wojewoda zarządza swym dystryktem aniżeli poseł o niesprawdzonej wiedzy industrialnej rozwija strategię ekonomiczną palcem po mapie. To czy jest w tym polityka to niech każdy sam sobie odpowie ale na pewno rozwój ekonomiczno-gospodarczy jest po stronie personalnym wojewoda-marszałek. Mnie zaciekawia bardziej....... na ile p. wojewoda łamie się z myślami dlaczego dla województwa lubuskie zostało zadysponowanie tak mało pieniędzy z Polskiego Ładu ? Czy Pan, p. wojewodo nie odczuwa zażenowanie i skrępowania, że tu nie ma czym dzielić a jest na kary gdzie na dodatek końca nie widać zamknięcia sprawy ? Mowa już o ponad 600mln zł. Adaś

avatar
~zza winkla
17.01.2022 12:35

Czy warto wojewodo mówić o pieniądzach których jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będą a pomijać sprawę pandemii która nam grozi o skali 100tys, dziennie ? Co dla pana jest ważniejsze, jakie są przygotowania i decyzje z pana strony dokonane jak Polacy będą umierać ? Niech pan mówi na tematy ważne- gdzie się mamy leczyć i kto tego dokona jak nie ma lekarzy w ilościach dostatecznych ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl