TworzymyGłos Regionu

Tak wyglądał protest przeciw deptakowi na ul. Westerplatte (ZDJĘCIA)

Piątek, 14 stycznia 2022 o 08:59, aktualizacja Piątek, 14 stycznia 2022 o 11:50, autor: 47 7328
Tak wyglądał protest przeciw deptakowi na ul. Westerplatte (ZDJĘCIA)

Spacerem, a w rzeczywistości blokowaniem ulic, zakończył się dzisiejszy (13 stycznia) protest przeciwko deptakowi na ul. Bohaterów Westerplatte. Protestujący to głównie okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy, a także radni opozycyjni.

Przebudowa ulic w mieście była jedną z obietnic wyborczych burmistrza Konrada Antkowiaka. Z końcem ubiegłego roku zakończył się konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla przebiegu ulic: Wolsztyńska, Niepodległości, Księdza Kostki, Okrężna oraz Bohaterów Westerplatte. W ciągu najbliższych tygodni przeprowadzone zostaną negocjację z autorem zwycięskiej pracy konkursowej w celu podpisania umowy na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy ulicy Bohaterów Westerplatte.

Umowa na dokumentację nie oznacza natychmiastowego przystąpienia do budowy. Temat deptaka, mimo iż poruszany od kilku lat, w ostatnich dniach zaczął polaryzować lokalną społeczność. Internetowa dyskusja przerodziła się w protest.

- Nie zgadzam się z budową deptaka. Po pierwsze zablokuje to ruch, a jest to jedna z głównych ulic miasta. Druga sprawa jest taka, że zamknięcie ruchu i zlikwidowanie parkingu spowoduje utratę co najmniej 20 procent klientów, którzy robią zakupu na ul. Westerplatte. Trzecia sprawa jest taka, że ulica jest zabytkowa. Rycie w takiej ulicy nie bardzo nam się podoba – mówił jeden z protestujących, Artur Bielak.

Głosy niezadowolenia podnosili również inni mieszkańcy i przedsiębiorcy.

- Nie wolno zamykać tej ulicy, ponieważ tą ulicą można przejechać przez miasto, a inaczej trzeba objeżdżać dookoła – argumentował jeden z najaktywniejszych protestujących.

- To jedyna ulica, gdzie są stare sklepy, gdzie cokolwiek się dzieje. Jak zamkną nam ulice, to my możemy się zamknąć! Niech pan zobaczy, co się zrobiło w Lesznie, jak zrobili deptak. Wszystkie sklepy są pozamykane – mówiła jedna z właścicielek lokalu na ul. Bohaterów Westerplatte.

Innym argumentem podnoszonym przez protestujących była pandemia. – My nie wiemy ile pandemia będzie trwałą, może 10 lat?! Zamkniemy ulice, zakleimy sklepy papierami i jak będzie to miasto wyglądać?

W odpowiedzi na głosy zaniepokojenia mieszkańców odpowiedział burmistrz Konrad Antkowiak. We wtorek (18 stycznia) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami domów i mieszkań oraz właścicielami przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ulicy Bohaterów Westerplatte.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

avatar

avatar
~Ela
13.01.2022 16:52

Pani kochanska juz jeden zabytek w kinie widziala teraz miesza na westerplatte pani juz podziekujemy

avatar
~AS
15.01.2022 18:51

DOBRZE, ŻE POMYŚLANO O PROTEŚCIE

avatar
~Kmicik
13.01.2022 16:54

Poparcie znikome... A pomysł na deptak?? Każdy pomysł ma zawsze zwolenników i przeciwników...

avatar
~Ewa
13.01.2022 17:34

No cóż czopek i juskiewicz Pr, ę grali wybory i się mszczą owoc kochanska zieje zemsta a przed wyborami biegała i zachęcała do zgody na deptak reklamowała go głośno a teraz wszystko totalnie krytykuje ona broni swoich interesów nic nie zrobiła dla dobra gminy chyba że kino jej zawdzieczamy

avatar
~Edi
13.01.2022 18:13

Owoc kochanska wylewa swą frustrację najpierw zachwalała a teraz nagle jest na nie a i czopek z juskiewicz nic dziwnego zrobią wszystko by zaszkodzić gminie kiedyś czopek gorąco protestował przeciw parkingom na ulicy

avatar
~Zal
13.01.2022 18:20

Widac że więcej było radnych, policji i straży miejskiej niż mieszkańców. Wielki protest kilku osób którzy z zasady są przeciw burmistrzowi. żenada

avatar
~Majtek
13.01.2022 19:02

Ciekawe, kto wziąłby odpowiedzialność, gdyby karetka nie zdążyła dojechać przez te protesty i kroki...

avatar
~Marek
13.01.2022 19:08

Ten deptak to chory pomysł! Jedyny efekt jaki będzie miał, to to, że Westerplatte i rynek całkowicie wymra

avatar
~Paweł
13.01.2022 19:22

Bielak jak zawsze ma dużo do powiedzenia i większości nie są to mądre rzeczy... chodzi się napina i myśli że kozak...

avatar
~Sasiad
13.01.2022 21:50

Niestety rozumu z wiekiem nie przybywa a wręcz przeciwnie w tym przypadku.

avatar
~Arek
13.01.2022 22:05

Dinozaur Artur dużo halasu mało tresci juz ząb czasu widać a się nic gość nie ogarnia....

avatar
~Obserwator
13.01.2022 19:26

Na tej ulicy i tak zbyt wiele miejsc parkingowych nie ma. A wybierając się na zakupy i tak brak tam miejsca. Trzeba się przespacerować. Zdrowo i przyjemnie takim deptakiem. Całkiem możliwe że to spotęguje zyski sklepów. Wybiorę się na spacer z dziećmi, to i przy okazji zawsze się coś kupi. A jak jadą autem to szybko do konkretnego sklepu i do auta. Nie oceniam tych osób które są przeciwne, ale jak ma się zacząć coś dziać we Wschowie to nie bądźmy na wszystko anty.

avatar
~Ewa G
13.01.2022 19:57

Na Westerplatte znaleźć miejsce graniczy z cudem. Parkują głównie mieszkańcy i przedsiębiorcy... Jadąc na zakupy i tak parkuję na Poprzecznej lub koło dawnego Tesco. Spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził. Dziwię się tylko radnej, która przed wyborami była jedną z "twarzy" pomysłu stworzenia deptaka, a teraz jest w opozycji... Jak dla mnie wygląda to tylko na kolejny pokaz wrogości wobec burmistrza... Żal... tym bardziej, że startowała z tego samego komitetu i to jemu zawdzięcza wejście do rady...

avatar
~Do powyżej
13.01.2022 20:26

W historii Wschowy już nie takie wolty oglądano. Pani radna ( ale też inne osoby) przejrzały na oczy w porę.

avatar
~Ha
13.01.2022 20:12

Jedyne, co Ci Państwo Radni potrafią, to skłócić ludzi. Proszę, zajmijcie się swoimi rodzinami. Nami nie potraficie.

avatar
~Ja
13.01.2022 20:41

Tam i tak nigdy nie ma gdzie zaparkować, a zrobią deptak to i może z czasem parking z prawdziwego zdarzenia w okolicy . Niech się coś w tym mieście zacznie robić, bo popadnie w ruinę z takimi radnymi.

avatar
~Mieszkaniec Centrum
13.01.2022 20:45

Tak dla deptaku. Nie dla radnej z krótką pamięcią.

avatar
~Krzyś
13.01.2022 21:27

No widzę że Czopek zwołał swoje dinozaury i przyjechały byle radne S.... i N.... które mają gdzieś czy przedsiębiorcy mają deptak czy nie ale żołnierzyki Czopka stawiły się na zawołanie

avatar
~JA
13.01.2022 21:45

Proponuję aby samemu sprawdzić informacje, a nie powtarzać bzdury. Sklepiki przy rynku upadły od momentu powstania galerii, a nie od momentu budowy deptaka.

avatar
~Obserwator
13.01.2022 21:58

Przykre jest to że Radni protestują nad rozwojem Wschowy. To ich kompromituje. Buntują i manipulują mieszkańcami i przedsiębiorcami po czym uznają ze robi to Burmistrz. Słabe to jest, wstydźcie się. Pani Kochanska niech PANI wkoncu przestanie robić z siebie męczennice, wstydu Pani nie ma. Dość chyba głupich pytań i gadania dla samego gadania, nic merytorycznego z Pani wypowiedzi nie wynika, właściwie sam jad. To informacja do tych, którzy uważają że ta Pani ma wiedzę bo zadaje pytania na sesji. Informuję ta kobieta na niczym się nie zna zadaję pytania mało merytoryczne a czasem idiotyczne.

avatar
~Hn
13.01.2022 22:51

Jestem ciekawa jak ten deptak będzie wyglądał na tle starej mleczarni i niemalowanych kamieniczek.

avatar
~Ona
13.01.2022 23:25

Deptak? Dla kogo? We Wschowie mało kogo stać na kawę i ciastko z rodziną.Brak nowych miejsc pracy, żadna strefa inwestycyjna, brak perspektyw… Deptak? Dla kogo? Wybudujcie basen kryty - skorzystają dzieci, młodzież, dorośli, emeryci…. Stwórzcie siłownie z prawdziwego zdarzenia … Zainwestujcie w drogi rowerowe…. Zacznijcie słuchać mieszkańców… po to Was wybrali.

avatar
~do kom.powyżej
14.01.2022 09:58

Brawo! I to są rozsądne pomysły! Skoro i tak nie będziemy miastem przemysłowym, niech będzie coś dla dzieci, seniorów.

avatar
~Kmicik
14.01.2022 12:53

No tak...mało kogo stać ciastko z kawą za parę złotych ale za to wszystkich będzie stać na basen za 10zł albo i więcej za godzinę...kobiece rozumowanie

avatar
~Tomasz
13.01.2022 23:46

Jak można protestować przeciwko zamknięciu ulicy blokując na niej ruch? Debilizm. Myślę, że jeśli powstanie tam deptak, to przedsiębiorcy, a przede wszystkim mieszkańcy tylko na tym zyskają. Miejsc parkingowych i tak tam nie ma, bo wszystkie zajmują pracownicy sklepików i mieszkańcy. Dowóz towaru do sklepu, mimo że deptak i tak zapewne będzie możliwy. A będą mieszkańcem wolałbym, żeby nikt mi pod oknem samochodem nie jeździł. Dziwie więc się protestującym, ktoś ładnie nimi zmanipulował..

avatar
~Janek
14.01.2022 10:43

Lepiej mieć samochody które i tak wolno jeżdżą niż przesiadująca iwvzorami i po nocy młodzież, która będzie kląć, śmiecić i hałasować.

avatar
~Gekon
14.01.2022 09:52

Garstka przedsiębiorców nie może zablokować tak ważnej inwestycji burmistrza Konrada Antkowiaka. Rewitalizacja tej części Wschowy jest szansą na dobre życie mieszkańców. A jak ci przedsiębiorcy zabankrutują to wpiszą się w Nowy Ład tj. czas wielkich przedsiębiorstw i marek światowych. Popiera tę koncepcję także nowa lewica. W ich miejsce wejdą Hugo Boss, Armani, Rossman już jest. A oni po tym jak zlicytuje ich komornik, ZUS i skarbówka zgłoszą się do pośredniaka i OPS. Z tym że, OPS będzie już zlokalizowany w Nowym 2 Ratuszu. Będą mieli blisko.

avatar
~Do Gekona
14.01.2022 14:20

Co jest ważniejsze: kanalizacja i chodnik s Tylewicach czy ten deptak? Bo wątpliwe, by obydwie takie inwestycje dało się zrealizować.A jakoś o Tylewicach cicho (...) Wiadomo coś??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl