TworzymyGłos Regionu

Warsztaty o USA

- „Lato w Muzeum” [ZDJĘCIA]

Piątek, 13 sierpnia 2021 o 09:42, aktualizacja Piątek, 13 sierpnia 2021 o 09:47, autor: 0 828
Warsztaty o USA

W dniach 10-12 sierpnia w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbył się wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci „LATO W MUZEUM”. W tym roku cykl ten poświęcony był historii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Każdego dnia uczestnicy cyklu mogli posłuchać wykładu dotyczącego USA, które przygotował student historii z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzieci poznały historię amerykańskiego komiksu, związki historyczne Polaków ze Stanami Zjednoczonymi, a także dowiedziały się wielu ciekawych informacji o odkryciu kontynentu oraz o życiu rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

W czasie trwania warsztatów uczestnicy własnoręcznie stworzyli plemienny totem, a także mieli możliwość strzelania z łuku czy też nauki podstaw języka znaków Indian. Ponadto m.in. rysowali własny komiks oraz samodzielnie szukali śladów zwierząt.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim dzieciom w akcji „LATO W MUZEUM”. Mamy nadzieję, że progi naszego muzeum będziecie przekraczać jak najczęściej.

(MZW)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl