TworzymyGłos Regionu

W sali widowiskowej zamiast w plenerze.

Razem dla Pani Mirki Włodarczak (ZAPOWIEDŹ)

Niedziela, 21 sierpnia 2022 o 09:18, aktualizacja Niedziela, 21 sierpnia 2022 o 10:30, autor: 0 3804
W sali widowiskowej zamiast w plenerze.

Koncerty charytatywne dla pani Mirosławy Włodarczak odbędą się już dziś (21 sierpnia) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (ul. Niepodległości 1). Decyzja o zmianie miejsca odbywania się wydarzenie podyktowana została niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W planach koncerty Tomasza Oskwarka, Grzegorza Dolacińskiego i Tomasza Łuczaka oraz SGM. Będzie można zakupić pyszną zupę gulaszową i coś słodkiego. Start godz. 15:00.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu", rodzina pani Mirki oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Pani Mirosława ma 56 lat i pochodzi ze Wschowy. W kwietniu 2022 r. przeszła operację usunięcia guza mózgu. Po operacji stwierdzono u niej porażenie czterokończynowe, a dodatkowo podejrzewano zespół zamknięcia (Locked-In Syndrome – LIS). Jest to stan, w którym pacjent jest w pełni przytomny i świadomy, rozumie i wie co się z nim dzieje, lecz nie ma możliwości poruszania się z powodu całkowitego paraliżu niemalże wszystkich mięśni. Jedyną formą komunikacji stały się oczy, a dokładniej mruganie powiekami. Umysł był wolny, a ciało stawało się więzieniem… Pani Mirosława przechodziła także codzienną rehabilitację. Lekarze początkowo byli bardzo sceptyczni co do jej powrotu do zdrowia, jednak wytrwałość oraz systematyczność w działaniach sprawiły, że pojawiła się poprawa! Widząc pierwsze postępy, istnieje szansa, że w znaczącym stopniu uda się jej odzyskać sprawność. Do tego potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

Bezpośredni link do zbiórki.

Źródło/foto: CKiR we Wschowie, siepomaga.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl