TworzymyGłos Regionu

W „Jedynce” odbył się XVII „Masowy Bieg Uliczny” (FOTO)

Środa, 31 maja 2023 o 18:26, aktualizacja Środa, 31 maja 2023 o 19:09, autor: 6
W „Jedynce” odbył się XVII „Masowy Bieg Uliczny” (FOTO)

Z okazji Dnia Dziecka wystartował po raz kolejny Masowy Bieg Uliczny, który od lata odbywa się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia.

Uczestnicy biegu zostali podzieleni na dwie grupy. Starsi uczniowie i uczennice pobiegli następującymi ulicami: Kazimierza Wielkiego, Strzelecka, Sportowa (w stronę Stadionu Miejskiego) oraz Mickiewicza. Młodsza grupa ścigała się wokół szkoły.

Jednak to nie rywalizacja była dzisiaj najważniejsza, a propagowanie zdrowego stylu życia. I właśnie z tego powodu gościem SP1 był Artur Obuchowicz - pełnomocnik burmistrza Konrada Antkowiaka ds. sportu oraz inicjator Stowarzyszenia Aktywna Wschowa.

W „Jedynce” przygotowano dziś wiele atrakcji. Uczniowie wzięli udział w pokazie iluzjonisty, mieli możliwość poskakać na dmuchawcach i rywalizować w rozgrywkach w dwa ognie, a także pościgać się na „rajderkach” i wysłuchać ciekawej prelekcji. Pogoda dopisała, a impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

Radości wszystkim uczniom życzyła główna organizatorka biegu pani Janina Gnieżeńska. O tym, że szkoła to nie tylko nauka przypomniał dyrektor Maciej Grabianowski, który życzył wszystkim udanej zabawy.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Miasta i Gminy we Wschowie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Rodzice
31.05.2023 19:45

Szkoda tylko że nikt tym dzieciom wody nie zapewnił zamiast tych lizaków, a tym bardziej że pieniądze na tą imprezę były z urzędu miasta.

avatar
~Do Rodzica
01.06.2023 17:05

A jak Ty rodzicu zadbałeś/zadbałaś o swoje dziecko wysyłając je do szkoły bez wody. Tym bardziej, że bierzesz 500+

avatar
~Ojciec
02.06.2023 05:53

DO "Rodzice" - a to już te dzieci to pochodzą z kosmosu, swoich rodziców - opiekunów życiowych to nie p-osiadają by ich na takie zawody stosownie przygotować i wyposażyć !!!!!-/. Tylko byście narzekali i skomleli na to co sami nie jesteście w stanie przygotować i zrobić. Co z was za rodzice !!!!!!. Wstyd ....

avatar
~Rodzic do rodzice
02.06.2023 09:41

Dofinansowane przez urząd, nie oznacza że urząd jest odpowiedzialny za zakup wody... Organizator też chyba nie miał takiego obowiązku - trzeba zerknąć do regulaminu. Nie wyobrażam sobie jako rodzic nie zapewnić dziecku wody, tym bardziej na zwody. To jest podstawa. Polecam butelki wielokrotnego użytku z filtrem. Są ekonomiczne i ekologiczne. Dostęp do kranu dzieciaki w szkole mają, butelkę uzupełnić można w każdej chwili.

avatar
~Uwaga uwaga!!!
01.06.2023 17:03

Hejterzy, nieroby, narzekacze, osoby nic nie robiące dla innych, zaczynamy zawody w tym w czym jesteście najlepsi: KRYTYKOWANIE I NARZEKANIE czas zacząć. Uwaga, przygotowani do startu 3, 2, 1 - START. I wystartowali.

avatar
~Rodzic
02.06.2023 09:33

Ja jestem przerażona mijając rano dzieci idące do szkoły podstawowej, co wiele z nich trzyma w garści i popija lub je. I nie jest to woda, kanapka czy warzywo. Są to energetyki, słodycze i chipsy... Myślę, że niektórzy rodzice powinni zacząć edukację od siebie i uświadamiania własnych dzieci...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl