TworzymyGłos Regionu

W I LO we Wschowie powstały Akademickie Klasy Patronackie (FOTO)

Czwartek, 09 marca 2023 o 11:40, aktualizacja Czwartek, 09 marca 2023 o 13:37, autor: 7 1061
W I LO we Wschowie powstały Akademickie Klasy Patronackie (FOTO)

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie ogłosiło zawarcie umowy patronackiej z Akademią Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie. Umowa została podpisana 2 marca br. i ma na celu podniesienie jakości i efektywności nauczania w ramach kształcenia ogólnego czy zawodowego poprzez umożliwienie uczniom rozwijania zainteresowań, podejmowanie działań prowadzących do ponadprogramowego poszerzania wiedzy, a także wszechstronny rozwój intelektualny.

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie reprezentowana przez Rektora dr. Janusza Połę, prof. ANS objęła patronatem klasy o profilu: biologiczno-chemicznym, STEAM oraz politechnicznym. Tym samym, uczniowie klas objętych patronatem będą mogli skorzystać z bogatej wiedzy i doświadczenia naukowców z Akademii Nauk Stosowanych.

Umowa została podpisana przez Dyrektor szkoły Agatę Karolczyk-Kozyrę w imieniu I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.  Porozumienie ma pozytywnie wpłynąc na współpracę między instytucjami i przyczynić się do wzrostu zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi oraz przyrodniczymi.

Akademickie klasy patronackie to coraz popularniejszy trend w szkolnictwie. W ramach takich klas uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań w sposób bardziej rozbudowany niż w przypadku standardowych zajęć. Współpraca z Akademią Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie zapewni uczniom Zana wyjątkowe możliwości rozwoju naukowego i intelektualnego.

Źródło: I LO Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Marek
09.03.2023 12:31

A czemu nie z uniwersytetem tzw. zielonogórskim? Przecież to niby nasze województwo narzucone nam z góry.

avatar
~Zamyślony Dyzio
09.03.2023 13:34

Może dlatego, że dalej jest do Zielonej?

avatar
~rodzic
10.03.2023 08:38

Wspaniała inicjatywa. Proszę pomyśleć o klasie humanistycznej. Jest ogromna możliwość współpracy z uczelniami.

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
10.03.2023 13:49

O humanistach również myślimy. Staramy się o patronaty kolejnych uczelni. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

avatar
~humanista +
11.03.2023 11:47

Tylko myślimy --- a to wszystko to tylko na pokaz !

avatar
~Tomek
10.03.2023 09:05

Dawny PWSZ ledwo ciągnie więc szukają przyszłych studentów. Wiedzą co się zbliża.

avatar
~Mateusz
10.03.2023 13:05

Pwsz, dzisiaj ANS - to uczelnia, po ktorej nie ma sie zadnej przyszlosci. Zero poziomu nauczania, nauczyciele akademiccy pracuja tu bo musza???? Brak odpowiedniego podejscia do studenta. Coraz mniej studentow jest, wiec chwytaja sie czego moga. Poziom ponizej zera. Pzdr

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl