TworzymyGłos Regionu

reklama

W budynku po byłej szkole trwają już prace rozbiórkowe (FOTO)

Piątek, 20 stycznia 2023 o 08:20, aktualizacja Piątek, 20 stycznia 2023 o 10:05, autor: 0
W budynku po byłej szkole trwają już prace rozbiórkowe (FOTO)

Trwają prace remontowe w byłej szkole podstawowej przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek przechodzi generalny remont, a po zakończeniu prac zostanie przekształcony w nowoczesną siedzibę Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Bibliotekę Publiczną.

Inwestycja ta ma na celu stworzenie nowych przestrzeni dla mieszkańców miasta oraz rozwijanie kulturalnych i edukacyjnych możliwości w Sławie. Przekształcenie budynku w nowoczesną siedzibę centrum kultury i biblioteki pozwoli na dostępność różnorodnych zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych, a także na organizację wielu wydarzeń kulturalnych w sali widowiskowej.

Koszt całkowity tego przedsięwzięcia to 3.099.000,00 zł, z czego 2.520.000,00 zł pochodzi z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a pozostałe 579.000,00 zł to wkład własny Gminy Sława.

Na placu budowy trwają prace rozbiórkowe, które pozwolą na przygotowanie budynku do remontu. W ramach prac remontowych planowana jest modernizacja instalacji elektrycznej i sanitarnej, wymiana okien i drzwi, a także przebudowa pomieszczeń na potrzeby nowych funkcji.

Źródło: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl