TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzymiesięczny areszt dla sprawcy usiłowania rozboju

Wtorek, 08 marca 2022 o 12:11, aktualizacja Wtorek, 08 marca 2022 o 12:13, autor: 3
Trzymiesięczny areszt dla sprawcy usiłowania rozboju

Dzięki szybkiej reakcji wschowskich policjantów do policyjnego aresztu trafił 49 - letni mężczyzna, który w minioną środę (2 marca) wtargnął do mieszkania 90 - letniej mieszkanki Wschowy. Pijany agresor użył siły wobec seniorki i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta broniąc się zerwała firankę co zauważył przechodzień. Mężczyzna zaalarmował policję. W miniony piątek (4 marca) wschowski sąd zadecydował o tym, że 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (2 marca). Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o tym, że w jednym z mieszkań we Wschowie pijany mężczyzna wtargnął do mieszkania starszej kobiety. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta broniąc się zerwała firankę w oknie. Zaniepokojony zgłaszający zaalarmował policję. Wysłani pod wskazany adres wschowscy policjanci po niespełna kilku minutach zatrzymali dwóch mężczyzn. W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że mężczyźni zastukali do drzwi 90-latki. Jeden z nich 49-latek zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta wydała mężczyźnie niewielką kwotę. Po chwili 49-latek kolejny raz zjawił się pod drzwiami seniorki. Mężczyzna uznał, że otrzymał niesatysfakcjonującą go banknot i z agresją rzucił się na nią. Mężczyzna popychał i szarpał kobietę. W momencie kiedy ją podduszał seniorka złapała się za firankę, którą zerwała. Drugi pijany 28-latek oczekiwał na swojego kompana na korytarzu. Zdarzenie z ulicy widział mężczyzna, który w tym czasie stał na chodniku.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Agresywny 49-latek miał trzy promile alkoholu w organizmie. Jego młody kompan blisko trzy promile.

W miniony piątek (4 marca) wschowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tym, że 49 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Anonim
08.03.2022 14:11

Co się dzieje w tej Wschowie...

avatar
~weryn
08.03.2022 14:33

Pijackie nieroby i mendy, do roboty zeby zarobic na jedzenie i cała resztę w więzieniu. Dużo zdrowia i sił dla poszkodowanej Pani.

avatar
~Marycha
08.03.2022 14:48

Tylko tyle????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl