TworzymyGłos Regionu

Trwają wzmożone kontrole trzeźwości

na drogach powiatu wschowskiego

Poniedziałek, 13 marca 2023 o 12:51, autor: 0 899
Trwają wzmożone kontrole trzeźwości

Działania policji ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego i całego województwa lubuskiego trwają już od wczesnych godzin porannych. Policjanci wydziału prewencji, w szczególności ruchu drogowego, skupiają się na monitorowaniu stanu trzeźwości kierowców, aby wyeliminować z ruchu tych, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony weekend, przeprowadzone zostały działania „Prędkość”, których celem było zwalczanie piratów drogowych, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości i stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Działania te obejmowały wszystkie drogi województwa lubuskiego. Kontrolno-pomiarowe działania, takie jak „Prędkość” czy „Trzeźwość” są przeprowadzane cyklicznie i pozwalają na wykrycie kierowców, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów i narażają innych na niebezpieczeństwo.

Dzisiejsze działania wojewódzkie, skupiają się na przeprowadzeniu jak największej liczby badań kierowców pod kątem ich trzeźwości. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz eliminowanie z ruchu tych, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających.

Bezpieczeństwo na drogach powinno być priorytetem każdego kierowcy. Niezależnie od celu podróży, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Działania policji skierowane na zwalczanie piratów drogowych i sprawdzanie trzeźwości kierowców mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie liczby ofiar.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to od naszej odpowiedzialności zależy, czy drogi będą bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zapominajmy, że jedno nieprzemyślane zachowanie na drodze może mieć poważne konsekwencje dla nas i dla innych.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl