TworzymyGłos Regionu

Trwa Tydzień Sportu z okazji 55-lecia SOSW (ZDJĘCIA)

Czwartek, 19 maja 2022 o 07:59, aktualizacja Czwartek, 19 maja 2022 o 08:25, autor: 0 529
Trwa Tydzień Sportu z okazji 55-lecia SOSW (ZDJĘCIA)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie trwa Tydzień Sportu. Wydarzenie organizowane jest z okazji 55-lecia powstania placówki i potrwa aż do piątku. Uczniowie wzięli już udział w turnieju piłkarskim, biegu na bluszczowym szlaku i turnieju boccia. Wydarzenie zakończy się piątek zawodami siatkarskimi. Dziś (19 maja) najmłodsi rywalizują w wyścigach rzędów.

Tydzień sportu zainaugurowany został w poniedziałek. W piłkarskich zmaganiach na boisku trawiastym przy Powiatowym Centrum Rehabilitacji we Wschowie udział wzięli uczniowie z SOSW, I ZS, I LO, ZSP Sława.

We wtorek uczestnicy pokonali trasę marszobiegu na Bluszczowym Szlaku. Wszyscy dzielnie maszerowali, biegali przez 55 minut, a na mecie otrzymali medale i pyszny poczęstunek. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowa nr 2, Szkoły Podstawowa nr 3, I Zespołu Szkół ze Wschowy oraz dzieci z SOSW.

W środę odbył się turniej w boccię. Uczniowie SOSW nauczyli grać przybyłych uczestników  ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w tę piękną grę, która uczy cierpliwości, precyzji, a także posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. Rozegrano 15 meczów. Drużyny składały się z 3 osób - przedstawicieli każdej ze szkół. Panowała atmosfera tolerancji i integracji.

Sportowy tydzień z SOSW zakończy się w piątek turniejem siatkarskim. W czwartek (19 maja) odbędą się wyścigi rzędów klas młodszych.

Źródło: SOSW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl