TworzymyGłos Regionu

reklama

Teren przy blokach w Górczynie z nową nawierzchnią. „Inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców”

Środa, 03 lipca 2024 o 09:40, autor: 2
Teren przy blokach w Górczynie z nową nawierzchnią. „Inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców”

Długo wyczekiwana przebudowa terenu przy blokach w Górczynie dobiegła końca. 26 czerwca 2024 roku oficjalnie odebrano roboty budowlane, które znacząco poprawiły infrastrukturę osiedla. Za realizację projektu odpowiadała firma PB HAUS Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Lesznie. 

Kostka brukowa zastąpiła stare nawierzchnie

Głównym elementem inwestycji była gruntowna przebudowa nawierzchni. Stare, zniszczone podłoże zastąpiono elegancką kostką brukową betonową w kolorze szarym. Nie zapomniano również o wymianie krawężników - nowe, najazdowe elementy oraz oporniki betonowe zapewniają nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim zwiększają funkcjonalność przestrzeni.

Zielone akcenty i usprawnienia komunikacyjne

Projekt nie ograniczył się jedynie do twardej infrastruktury. Zadbano również o przyrodnicze aspekty otoczenia, porządkując pobocza i zasiewając nowe trawniki. To nie tylko poprawi estetykę osiedla, ale także przyczyni się do stworzenia przyjemniejszego mikroklimatu.

Zobacz: Droga do Puszczy gotowa. Gmina Szlichtyngowa cieszy się nową infrastrukturą

Istotnym elementem przebudowy było stworzenie ciągu pieszo-jezdnego. Część nawierzchni wykonano z kostki ażurowej brukowej wibroprasowanej, co pozwoli na lepsze odprowadzanie wody deszczowej. Dodatkowo zadbano o usprawnienie komunikacji z sąsiednimi działkami, modernizując istniejące zjazdy.

Rządowe wsparcie kluczem do sukcesu

Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez znaczącego wsparcia finansowego. Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 386 970,40 zł. To pokryło lwią część kosztów inwestycji, której łączna wartość wyniosła 417 936,17 zł.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~PO pamięta
03.07.2024 10:47

Bardzo dziekuję p. Tuskowi za pamięć o nas emerytach. Za Pisu nic nie było dla nas. Spokojnie i bez kartoników i ogłupiania.

avatar
~BRAWO!!!
03.07.2024 13:08

K15P - można bez tekturowych czeków , można !. Przy okazji mam pytanie; - czy w Naszym Województwie powstanie Komisja do Rozliczenia ówczesne starostwo i jej kierownictwo za przekazywanie w kampanii przedwyborczej i wyborczej 2023 tak zwanych " tekturowych czeków" dla władz Gminy Szlichtyngowa i Sława oraz co niektórym organizacjom w tych gminach ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl