TworzymyGłos Regionu

reklama

Sławianie na podium Pucharu Polski. Dobry występ w regatach Energa Nord Cup Gdańsk

Środa, 03 lipca 2024 o 10:18, autor: 0
Sławianie na podium Pucharu Polski. Dobry występ w regatach Energa Nord Cup Gdańsk

Załoga Lubuskiego Klubu Żeglarskiego w Sławie zajęła wysokie miejsce w Pucharze Polski klasy Omega podczas największych w Europie regat żeglarskich.

W miniony weekend Gdańsk gościł blisko 2 tysiące żeglarzy podczas regat Energa Nord Cup. Wśród uczestników znalazła się załoga ze Sławy, która zaprezentowała się z doskonałej strony w trudnych warunkach na Bałtyku.

Dobre wyniki mimo morskich wyzwań

Krzysztof Rulinski jako sternik oraz Bartosz Skrzypczak i Daniel Motłoch jako załoganci, płynący na jachcie o numerze POL-455, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Sobotnie zmagania odbywały się przy wietrze o sile 3-4 w skali Beauforta i wysokiej fali.

Pomimo niesprzyjających warunków, sławianie osiągnęli bardzo dobre wyniki, zajmując kolejno 3., 4. i 5. miejsce w sobotnich wyścigach. To pozwoliło im uplasować się na wysokim, czwartym miejscu po pierwszym dniu rywalizacji.

Niedzielne sztormy przerwały rywalizację

Niedzielne warunki okazały się zbyt ekstremalne nawet dla doświadczonych żeglarzy. Wiatr wzmógł się do 8 w skali Beauforta, co zmusiło organizatorów do odwołania dalszej części regat.

Mimo przerwania zawodów załoga ze Sławy może być dumna ze swojego wyniku. Aktualnie zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie Omega.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl