TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Policjanci odnaleźli kobietę chcącą popełnić samobójstwo!

Środa, 24 listopada 2021 o 11:34, aktualizacja Czwartek, 25 listopada 2021 o 07:28, autor: 3
Sława: Policjanci odnaleźli kobietę chcącą popełnić samobójstwo!

Pod opiekę lekarzy trafiła mieszkanka gminy Sława, która postanowiła targnąć się na swoje życie. Kobietę odnaleźli wschowscy kryminalni niespełna godzinę po zgłoszeniu zaginięcia.

KPP Wschowa:

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania mieszkanki gminy Sława, która wyszła z domu i nie powróciła. Kobieta chciała odebrać sobie życie w okolicach pustostanów. Wschowscy kryminalni w trakcie sprawdzania terenu ujawnili ślady, które doprowadziły ich do leżącej przy drzewie osoby. Wyziębionej, sinej i tracącej przytomność kobiecie pomocy udzielili policjanci. Trafiła ona pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wtorkowego wieczoru (23 listopada). Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojąca informację o tym, że mieszkanka gminy Sława wyszła z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Analizując okoliczności zdarzenia, zapadający zmrok i niską temperaturę dla wschowskich mundurowych ogłoszono najwyższy stan gotowości. Do działań poszukiwawczych zaangażowano wszystkich policjantów. Dzięki szybkiemu działaniu, wzorcowej koordynacji po niespełna godzinie od zgłoszenia kryminalnym udało się dotrzeć do leżącej w trawie wycieńczonej kobiety. Traciła ona przytomność, nie miała sił, odkryte części ciała były już sine. Nie zwlekając mundurowi udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli osobę do przybycia pogotowia ratunkowego. Kobieta traciła przytomność, jej stan z minuty na minutę pogarszał się.

Po niedługim czasie trafiła ona pod opiekę lekarzy i jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj, stany depresyjne są przemijające i należy konsultować je ze specjalistą, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś kto potrzebuje pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak między innymi:

116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14.00 do 22.00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

800 12 12 12- Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka  czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Czytelnik
27.11.2021 16:09

Przemoc?

avatar
~Gość
01.12.2021 16:14

100%

avatar
~Gość 2
03.12.2021 09:50

Sto procent to hieny karmią się czyimś nieszczęściem i żyją sensacją.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl