TworzymyGłos Regionu

Ruszyła inwestycja Powiatu Wschowskiego

Poniedziałek, 19 września 2022 o 19:27, autor: 1 534
Ruszyła inwestycja Powiatu Wschowskiego

W Starym Strączu ruszyły prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 1017F.
Są one prowadzone na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 319 w Starym Strączu do byłego przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Lipinki. W ramach zadania zostaną przebudowane:
- istniejąca jezdnia i chodniki (jezdnia zyska nową, asfaltową nawierzchnię),
- skrzyżowanie z drogą gminną,
- zjazdy,
- rowy i przepusty melioracyjne,
- kanalizacja deszczowa.
Ponadto zaplanowano montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, humusowanie i obsianie trawą terenów i pasów zieleni.

Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 6 000 000 zł, z czego Powiat Wschowski pozyskał 3 000 000 zł dofinansowania, natomiast wkład własny do przebudowy pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława - 2 000 000 zł i Powiatu - 1 000 000 zł. Operacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, poddziałanie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Warto zaznaczyć, że równolegle z tą inwestycją powstanie I etap sieci wodno-kanalizacyjnej Starego Strącza. Zadanie te realizuje firma EKO Ryszard Rogowski z Zielonej Góry w ramach umowy z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. Nowa sieć zostanie podłączona do istniejącej sieci w Lipinkach. Koszt opiewa na kwotę ok. 4 800 000 zł

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zen
20.09.2022 11:09

Unia Europejska dokłada do każdej inwestycji nie miej jak 50% a oni na nią plują ? To są miliony złotych więc o co chodzi PiSowi ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl