TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozszczelnienie instalacji gazowej w Sławie. „Przyległe ulice zostały zamknięte”

Środa, 19 czerwca 2024 o 12:10, aktualizacja Środa, 19 czerwca 2024 o 12:21, autor: 0
Rozszczelnienie instalacji gazowej w Sławie. „Przyległe ulice zostały zamknięte”

Wczesnym rankiem na ul. Elektryków w Sławie doszło do niebezpiecznego incydentu. O godzinie 6:26 strażacy zostali powiadomieni o rozszczelnieniu sieci gazowej przy jednym z budynków mieszkalnych. Ewakuowano w sumie dwanaście osób.

Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych

Na miejsce zdarzenia szybko przybyły jednostki PSP Wschowa oraz OSP Sława. Ich priorytetem było zlokalizowanie źródła wycieku gazu i jego zabezpieczenie. W akcji brało udział również pogotowanie gazowe, które odcięło dopływ gazu.

Zobacz: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka we Wschowie. Strażacy uhonorowani za ofiarną służbę

Działania ratownicze

Strażacy szybko zidentyfikowali nieszczelność, która znajdowała się zlokalizowano w skrzynce gazowej. Równolegle podjęto odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć teren. Zamknięto przyległe ulice i wprowadzono środki ostrożności.

Zobacz: Strażacy ze Sławy mają nowy wóz! To średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania

„Strażacy zlokalizowali nieszczelność instalacji i dokonali jego zabezpieczenia. Teren działań i przyległe ulice zostały zamknięte, a ratownicy cały czas utrzymywali zabezpieczenie w postaci jednego odcinka gaśniczego w gotowości. Jednocześnie czujniki wielogazowe monitorowały na bieżąco stężenie gazów w powietrzu, a praca ratowników była opatrzona sprzętem ochrony dróg oddechowych” – relacjonują druhowie z OSP Sława.

Zobacz: OSP Sława liderem aktywności w Lubuskiem. Kto za nimi?

Źródło/foto: OSP Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl