TworzymyGłos Regionu

Robot odkurzający, czy mopujący?

Pomagamy wybrać

Poniedziałek, 21 grudnia 2020 o 23:37, aktualizacja Wtorek, 22 grudnia 2020 o 11:28, autor: 1 1565
Robot odkurzający, czy mopujący?

Roboty, które zdecydowanie ułatwiają nam domowe prace to coraz częściej standard i rozwiązanie obecne w wielu domach. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego, zanim podejmiesz decyzję - postaw sobie kilka kluczowych pytań. Odpowiedź na nie pozwoli Ci dokonać optymalnego wyboru.

Rodzaj podłóg - to ważne

Wybór robota sprzątającego zależeć będzie m.in. od rodzaju powierzchni, jakie dominują w Twoim domu lub mieszkaniu. Jesteś wielbicielką miękkich wykładzin? A może na podłogi wybrałaś jedynie płytki? Panele podłogowe skomponowałaś z puszystymi dywanami? Dobierz zatem robota do konkretnego rodzaju podłóg lub tego, który przeważa.

Na https://irobot.pl/pl/ znaleźliśmy roboty odkurzające dedykowane głównie dywanom i wykładzinom (seria odkurzaczy Roomba) oraz roboty mopujące przeznaczone do podłóg twardych (roboty Braava). Jednak dla opcji mieszanej, tj. podłóg twardych, dywanów oraz wykładzin także znalazły się warianty dedykowane, z powodzeniem czyszczące różne powierzchnie. 

Powierzchnia do sprzątania

Dobór rozwiązania determinować będzie także wielkość powierzchni przeznaczonej do sprzątania. Może to być małe mieszkanie (1 - 2 pokoje), kilka pomieszczeń, tj. 3 - 4 lub cały poziom domu, czyli powyżej 5 pomieszczeń. Wydajność robota oraz czas jego pracy na jednym ładowaniu to cechy, które  - odpowiednio wybrane - zdecydowanie podniosą zarówno komfort użytkowania, jak i ogólną satysfakcję zakupionego sprzętu.

Funkcje, oprogramowanie i aplikacje

Zdalne włączanie i ustawianie harmonogramu pracy robota, monitorowanie jego pracy, personalizowanie ustawień, a nawet generowanie raportów o wykonanej pracy - te i wiele innych funkcji dostarczają najnowocześniejsze dostępne obecnie na rynku rozwiązania, jak wspomniane wcześniej roboty odkurzające i mopujące iRobot. Przed zakupem warto je poznać i zastanowić się, z których opcji będziemy rzeczywiście korzystać, a które nie będą koniecznym dodatkiem.

Co z sierścią zwierzaków domowych?

Jeśli tak, istotną informacją będzie to, czy zwierze ma długą sierść i sporo jej gubi, czy raczej przeciwnie. Posiadając czworonożnego pupila warto sięgnąć po urządzenie, które dedykowane jest usuwaniu sierści z powierzchni podłóg, a także tapicerowanych mebli, najlepiej wyposażone w gumowe szczotki z funkcją zasysania podnoszącego. Szczotki gumowe, w przeciwieństwie do szczotek z włosiem, zapobiegają wkręcaniu i zaplątywaniu się odkurzanej sierści i włosów.

Ile to kosztuje?

Tutaj nie tyle chodzi o konkretne kwoty, ile o określenie, czy planujesz duży, średni, czy jak najmniejszy i nieobciążający budżetu wydatek. 

Udzielenie odpowiedzi na tego rodzaju pytania, pozwoli łatwiej dokonać wyboru - nie tylko w zakresie urządzenia odkurzającego, czy mopującego, ale także konkretnego modelu oferującego potrzebne nam funkcję, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~morelka
30.12.2020 11:12

Mam dwa, roombe i braave. Jeden odkurza, drugi mopuje, dzięki temu w krótkim czasie sprzątają na błysk podłogi w całym domu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl