TworzymyGłos Regionu

reklama

Retro Rynek wraca ku pamięci Pawła „Tivisa” Siekańca

Czwartek, 04 lipca 2024 o 13:30, aktualizacja Czwartek, 04 lipca 2024 o 13:49, autor: 1
Retro Rynek wraca ku pamięci Pawła „Tivisa” Siekańca

Miłośnicy klasyków i osoby o wielkim sercu znów spotkają się we Wschowie. 17 sierpnia 2024 roku odbędzie się kolejna edycja Retro Rynku, tym razem poświęcona pamięci jej pomysłodawcy i głównego organizatora - Pawła "Tivisa" Siekańca. Wydarzenie, jak zawsze, będzie miało charakter charytatywny.

Od pasji do pomocy

Paweł Siekaniec był niezwykłą postacią. Mimo zmagań z nowotworem przez 17 lat nie tracił ducha walki. Przeszedł 120 kursów chemioterapii i 20 kursów radioterapii. Nawet amputacja nogi nie powstrzymała go przed aktywnym udziałem w życiu społeczności.

Zobacz: Miłośnicy Retro Rynku w akcji! Zrobili niespodziankę Tivisowi! (FOTO)

"Paweł był organizatorem Retro Rynku, pierwszy zlot odbył się 14.07.2019 roku. To on wielu z Was zaraził pasją do klasyków, to dzięki niemu wielu młodych ludzi mogło poznać historię klasyków" - wspominają organizatorzy na profilu facebookowym wydarzenia.

Zobacz: Retro Rynek 2022 we Wschowie (ZDJĘCIA)

Retro Rynek. Program pełen atrakcji

Tegoroczna edycja Retro Rynku zapowiada się niezwykle interesująco:

  • 8:00 - zjazd uczestników
  • 10:00 - przejazd ulicami Wschowy oraz do Łysin, gdzie będzie czekał poczęstunek
  • 12:00 - powrót do Wschowy i oficjalne otwarcie imprezy

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji m.in.: konkursy z nagrodami, dmuchańce, malowanie twarzy, ciasto, podziwianie panoramy Wschowy z wysięgnika 20 metrów.

Zobacz: Tłumy we Wschowie! Retro Rynek [RELACJA]

Pomoc dla Oskara Szczerbaniewicza

Uczestnicy tegorocznego Retro Rynku, podobnie jak w pierwszej edycji w 2019 roku, będą zbierać fundusze dla Oskara Szczerbaniewicza, który zmaga się z ciężkim nowotworem. Dla osób chcących wesprzeć Oskara utworzono specjalną grupę na Facebooku: "#teamTivis dla OSKARA Licytacje".

Mirek Siekaniec, brat śp. Pawła, który przejął pałeczkę organizatora, podkreśla: "Paweł miał mnóstwo planów, mnóstwo marzeń, które my postaramy się spełniać. Jednym z nich jest kolejna edycja Retro Rynku".

Retro Rynek to nie tylko okazja do podziwiania klasycznych pojazdów, ale przede wszystkim szansa na niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. To żywy pomnik Pawła "Tivisa" Siekańca - człowieka, który mimo własnej choroby, zawsze znajdował siłę, by pomagać innym.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Janek
04.07.2024 17:28

Nie znałem gościa, ale wielki szacun dla niego. Pamietajcie o nim.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl