TworzymyGłos Regionu

W sali widowiskowej zamiast w plenerze.

Razem dla Pani Mirki Włodarczak (ZAPOWIEDŹ)

Niedziela, 21 sierpnia 2022 o 09:18, aktualizacja Niedziela, 21 sierpnia 2022 o 10:30, autor: 0 3252
W sali widowiskowej zamiast w plenerze.

Koncerty charytatywne dla pani Mirosławy Włodarczak odbędą się już dziś (21 sierpnia) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (ul. Niepodległości 1). Decyzja o zmianie miejsca odbywania się wydarzenie podyktowana została niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W planach koncerty Tomasza Oskwarka, Grzegorza Dolacińskiego i Tomasza Łuczaka oraz SGM. Będzie można zakupić pyszną zupę gulaszową i coś słodkiego. Start godz. 15:00.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu", rodzina pani Mirki oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Pani Mirosława ma 56 lat i pochodzi ze Wschowy. W kwietniu 2022 r. przeszła operację usunięcia guza mózgu. Po operacji stwierdzono u niej porażenie czterokończynowe, a dodatkowo podejrzewano zespół zamknięcia (Locked-In Syndrome – LIS). Jest to stan, w którym pacjent jest w pełni przytomny i świadomy, rozumie i wie co się z nim dzieje, lecz nie ma możliwości poruszania się z powodu całkowitego paraliżu niemalże wszystkich mięśni. Jedyną formą komunikacji stały się oczy, a dokładniej mruganie powiekami. Umysł był wolny, a ciało stawało się więzieniem… Pani Mirosława przechodziła także codzienną rehabilitację. Lekarze początkowo byli bardzo sceptyczni co do jej powrotu do zdrowia, jednak wytrwałość oraz systematyczność w działaniach sprawiły, że pojawiła się poprawa! Widząc pierwsze postępy, istnieje szansa, że w znaczącym stopniu uda się jej odzyskać sprawność. Do tego potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

Bezpośredni link do zbiórki.

Źródło/foto: CKiR we Wschowie, siepomaga.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl