TworzymyGłos Regionu

Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej odwiedzili piwnicę

Środa, 21 września 2022 o 14:41, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 14:47, autor: 0 1516
Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej odwiedzili piwnicę

Wschowscy kryminalni ustalili personalia mieszkańca powiatu legnickiego, który (16 września) na zaplanowane posiedzenie sądu przyjechał autem z koleżanką. Po wizycie w sądzie para odwiedziła jedną z piwnic bloku mieszkalnego we Wschowie, skąd zniknął rower i kilka innych przedmiotów. Straty wyceniono na 1600 złotych. Tożsamość pary szybko ustalili wschowscy kryminalni. Rower trafił do rąk prawowitej właścicielki.

Do zdarzenia doszło (16 września) we Wschowie. Oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że z piwnicy budynku wielorodzinnego we Wschowie zniknął rower i kilka mniejszych rzeczy. Właścicielka wyceniła straty na 1600 złotych. Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni podjęli intensywne działania mające na celu ustalenie i przede wszystkim zatrzymanie sprawcy. W wyniku podjętych czynności ustalono przebieg wydarzeń. Jak się okazało 40 - letni mieszkaniec powiatu legnickiego przyjechał na sprawę sądową do Wschowy. Towarzyszyła mu młoda kobieta. Po wizycie w sądzie para odwiedziła jedną z piwnic w budynku wielorodzinnym we Wschowie. Po kilku minutach para opuściła budynek wynosząc rower i kilka drobniejszych rzeczy. Przyjechali pożyczonym autem.

Wschowscy kryminalni badając każdy wątek w sprawie dotarli do nagrania z monitoringu i już wszystko było jasne. Mundurowi dotarli do właścicielki pojazdu, którego numery tablic rejestracyjnych ujął zapis monitoringu. Jak się okazało kobieta nie wiedziała co się wydarzyło we Wschowie i zaalarmowała swojego brata, który od niej pożyczył auto. 40 - latek z powiatu legnickiego biorąc pod uwagę konsekwencje swojego zachowania chciał zwrócić skradziony rower właścicielce, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna i jego 26 - letnia koleżanka usłyszeli już zarzuty.

 

 

nadkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl