TworzymyGłos Regionu

reklama

Przetarg na nowy parking przy plaży w Lginiu ogłoszony

Poniedziałek, 25 września 2023 o 11:41, aktualizacja Wtorek, 05 marca 2024 o 19:06, autor: 3
Przetarg na nowy parking przy plaży w Lginiu ogłoszony

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego parkingu przy plaży w Lginiu. Projekt zostanie zrealizowany przy dofinansowaniu w kwocie 250 000 złotych od Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt i pozwolenie

Miasto i Gmina Wschowa posiada już kompletny projekt budowlany oraz wymagane pozwolenie na budowę. Burmistrz Konrad Antkowiak wyraził nadzieję, że ta inwestycja przyniesie korzyści zarówno turystom, jak i mieszkańcom, umożliwiając komfortowe korzystanie z plaży i nowego zespołu pomostów.

Zakres inwestycji

Inwestycja obejmuje przebudowę 60 miejsc parkingowych, co ma na celu zapewnienie możliwości parkowania osobom korzystającym z lokalnych atrakcji turystycznych.

Dodatkowo, w ramach projektu, zostaną zamontowane elementy małej architektury, takie jak ławki i stojaki na rowery. Planowane jest także zadaszenie miejsca postojowego dla rowerów.

Inwestycja przewiduje również instalację nowego oświetlenia oraz montaż monitoringu, aby podnieść poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

Zobacz również: Pomost w Lginiu otwarty! (FOTO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Pitr
25.09.2023 18:39

A kiedy w końcu powstanie pierwszy odcinek drogi na Zaciszu od SP3? To tylko 200 metrów a dziury takie, że ciężko przejechać.

avatar
~Morsik
26.09.2023 08:16

A przebieralnie będą w końcu?

avatar
~Gtx
30.09.2023 13:47

A kiedy zaświecą lampy na parkingu przy ul. Wolsztyńskiej , bo ciemno tam jak wiadomo gdzie. Wydatek na latarnie bez sensu , czy jak ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl