TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa drogi w Łupicach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Środa, 03 lipca 2024 o 15:31, autor: 1
Przebudowa drogi w Łupicach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

W Łupicach trwa długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej nr 1016F. Inwestycja obejmuje odcinek o długości ponad 316 metrów, wraz z przebudową skrzyżowań i budową kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Zakres prac i finansowanie

Projekt obejmuje kompleksową przebudowę infrastruktury drogowe. Obecnie prace koncentrują się na budowie konstrukcji drogi.

Zobacz: Powiat Wschowski rozpoczyna kolejną drogową inwestycję. Tym razem w Łupicach

Całkowity koszt projektu wynosi ponad 2 miliony złotych. Powiat Wschowski, będący beneficjentem, otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 1 241 240 złotych. Pozostała kwota, czyli 827 494,95 złotych, pochodzi ze środków własnych powiatu.

Zmiany w organizacji ruchu

Od 4 lipca 2024 roku kierowcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami w organizacji ruchu w Łupicach. Zamknięty zostanie odcinek drogi powiatowej 1016F, od skrzyżowania z drogą wojewódzką 316 aż do Remizy OSP Łupice.

Dla mieszkańców przygotowano alternatywną trasę. "Objazd będzie prowadził ulicą Słoneczną," informuje Starostwo Powiatowe we Wschowie. Władze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Źródło: Powiat Wschwoski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
04.07.2024 07:06

A na odcinek Łupice - Ciosaniec są jakieś plany, czy to już nie w tej dekadzie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl