TworzymyGłos Regionu

reklama

Prace przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. Umowa podpisana

Wtorek, 09 lipca 2024 o 10:37, autor: 0
Prace przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. Umowa podpisana

W sławskim magistracie podpisano umowę dotyczącą konserwacji i restauracji Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. Prace mają zakończyć się w ciągu 15 miesięcy.

Zakres prac

Inwestycja obejmuje szereg działań mających na celu przywrócenie świetności świątyni. W planach jest wymiana uszkodzonych i luźnych cegieł, usunięcie luźnych spoin oraz mechaniczne oczyszczenie elewacji. Ściany zostaną odgrzybione i wzmocnione poprzez naprawę spękań prętami oraz naprawę naproży i gzymsów. Planowane jest także wykonanie tynków renowacyjnych oraz odtworzenie brakujących i uszkodzonych detali architektonicznych.

Ochrona powierzchni gzymsów i parapetów przed wilgocią zostanie zapewniona poprzez hydrofobizację, natomiast tynki będą szpachlowane i malowane. Prace obejmą również wykonanie obróbek z blachy, malowanie farbą antygraffiti oraz montaż zabezpieczeń przed ptakami. Ostateczny etap to stolarka okienna oraz renowacja okien, drzwi i belek.

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Wykonawcą inwestycji o wartości 1.314.722,40 zł jest P.T.B Paweł z Grodźca Małego. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Gmina Sława uzyskała dofinansowanie w wysokości 1.288.427,95 zł, co stanowi 98% wartości projektu. Parafia pokryje resztę kosztów, wynoszących 26.294,45 zł.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl