TworzymyGłos Regionu

Powiat Wschowski wyremontuje drogę w Lginiu:

umowa podpisana!

Piątek, 27 stycznia 2023 o 09:34, autor: 8 1307
Powiat Wschowski wyremontuje drogę w Lginiu:

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1013F w Lginiu – Etap I”. Inwestycja ta ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a pierwszy etap rozbudowy drogi powiatowej nr 1013F w miejscowości Lgiń na długości ok 866m rozpocznie się od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305.

Realizowane zadanie będzie polegać na kilku istotnych elementach, takich jak wymiana istniejącej nawierzchni jezdni na nową z masy asfaltowej, poszerzenie, przebudowa i rozbudowa istniejącego skrzyżowania, budowa chodnika, budowa lub przebudowa poboczy, wykonanie muru oporowego, rozbiórka istniejących i budowa nowych przepustów, przebudowa, rozbudowa lub budowa nowej kanalizacji deszczowej, budowa nowych przepustów, wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej oraz budowa wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem hybrydowym.

Firma DROGTRANZ Sp. z o.o. z Góry została wybrana jako wykonawca zadania, a całkowita wartość brutto zadania wynosi 3 975 142,43 zł. Zarząd Powiatu Wschowskiego pozyskał środki na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 406 949 zł.

- Dziękujemy Panu Posłowi Markowi Astowi za wsparcie dla Powiatu Wschowskiego przy pozyskaniu dotacji - powiedział Starostwa Wschowski Andrzej Bielawski.

Wykonawca ma 18 miesięcy na realizację zadania od dnia podpisania umowy. Ta powiatowa inwestycja drogowa z pewnością poprawi dostępność komunikacyjną i wpłynie na wzrost bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców. 

Źródło: Starostwo Powiatowe we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~WOW!
27.01.2023 10:08

Wniosek : - wystarczy w roku wyborczym tylko pokrzyczeć na starostwo pod kierownictwem pisu ( lokalnego pisu) i mamy odzew, że coś się się zaczyna w tym temacie robić mimo, że przez cały okres 4 lat była totalna martwica w tym temacie !. Kolejny Wniosek: - Szanowni mieszkańcy mamy klasyczny przykład jak ta władza reaguje na nasze prośby w okresie kampanii wyborczej!. Postarajmy się opracować nowe wnioski inwestycyjne - remontowe - dofinonsowania , itd., które są w gesti powiatu, a nie reagowano na nie przez ostatnie 4 lata ich rządów ( pisu) i SKŁADAJMY je masowo do starostwa - podejrzewam, że pod rygorem krytyki starosta nam wszystko załatwi - takie jest parcie na utrzymanie swoich dotychcasowych stołków !. I do przodu !!!!!!!.

avatar
~zza winkla
27.01.2023 10:33

Jeśli zmieni się władza i uzyskamy środki blokowane przez obecny rząd z KPO to dotacja nie będzie tak niska a inwestycja nie będzie etapowa, mam taką nadzieję ? P. starosto prosimy o 10 pytań w tej sprawie do p. posła Asta ?

avatar
~cwp
29.01.2023 18:05

Blokowane przez Unię Europejską, która zadłuża kraje członkowskie, na co zgadza się rząd PiS

avatar
~Kasia
27.01.2023 10:35

A kiedy droga Wschowa - Siedlnica?

avatar
~DO mieszkańców Siedlnicy !
27.01.2023 14:05

Proszę wykorzystać ten okres - okres kampanii wyborczej - i przeć na powiat, na starostę z pisu i posła z pisu - Oni dla utrzymnia swoich stołków w tym okresie wyborczym zrobią wszystko - no prawie wszystko i Waszą droge też wyremontują !!!. Znaleźli miliony w spółkach skarbu państwa na swoją kampanię wyborczą , mają milony poza rozliczeniem BUDŻETU PAŃSTWOWEGO tak więć znajdą się PIENIĄDZE NA WASZĄ DROGĘ !!!. Od dziś nacieramy na Starostwo i Starostę i będą kolejne ustawki w ich wydaniu !.

avatar
~Ja
27.01.2023 12:49

Mam pewne przypuszczenia. Remont zacznie się chwilę przed wakacjami i skończy zaraz po. Ale z drugiej strony to nie ma co narzekać. Przemęczymy się trochę, a później już tylko lepiej będzie. Trzeba przygotować szeroki wjazd do Lginia i całą infrastrukturę.Przecież teraz będą ludzie z całej Polski przyjeżdżać wypoczywać na nowym molo.

avatar
~Ty-Ja
27.01.2023 17:28

Czy nie widzisz, że to "ustawka" jak te Morawieckiego miliony mieszkań, tysiące obwodnic i mostów , paliwo z 5 złotych , węgiel za 950 złotych i to Polski, którego miało starczyć na kolejne 200 lat , szybka ścieżka montowania fotowoltaiki i wiatraków ... To oni, a my stoimy tu gdzie te dziury !.

avatar
~Buraczek+cwp
30.01.2023 10:33

A kto przez TE ostatnie prawie 8 lat tych totalnych rządów zadłużył nasz kraj na miliardy złotych?. A kto przez ostatnie lata prowadzi zakupy uzbrojenia dla naszej armii na tzw. "zeszyt"?. A kto przesunął miliony złotych z Państwowego Budżetu na konto poza kontrolą Suwerena - czytaj Polskiego Sejmu?. A kto zadłuża się w Socjalistycznych Chinach?. A kto obsadził Polskie Spółki Skarbu Państwa KOLESIAMI i przelewa miliony złotych na kampanie swojej partii i swoich kolesi ?. A kto przelewa miliony złotych z Ministerstw tego rządu na swoje fundacje - swoich kolesi, na oj. Rydzyka?. A kto dokonuje licznych afer - nawet ta ostatnia Vatowska z udziałem brata jednego z komendantów policji i brak ich rozliczeń lub są mozolnie wyjaśniane przed organami ścigania ? . Tylko pospolity "Dzban" tego nie widzi albo nie chce widzieć z przyczyn politycznych !!!. Suwerenie nie śpij #.pl

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl