TworzymyGłos Regionu

Powiat Wschowski: Umowa podpisana, startujemy z nową inwestycją

Piątek, 29 kwietnia 2022 o 14:52, aktualizacja Poniedziałek, 02 maja 2022 o 21:17, autor: 9 2218
Powiat Wschowski: Umowa podpisana, startujemy z nową inwestycją

Podpisałem umowę na przebudowę dachu i wymianę okien w budynku I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel BGK, instytucji dofinansowującej zadanie inwestycyjnej, Pan Michał Motowidełko oraz Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta. Protokolarnie plac budowy przekazał Dyrektor jednostki Piotr Wieland. Na to zadanie pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 786 480 zł – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Inwestycja zakłada m.in. rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie pokrycia dachu z dachówki karpiówki,  wykonanie obróbek blacharskich ścian szczytowych budynku, rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów, montaż systemowych barierek śniegowych, montaż nowej instalacji odgromowej, wymianę części istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej na nową.

Wyłoniony w przetargu wykonawca – Firma Transblach z Lubina  – wykonana prace w ciągu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Całkowity koszt przebudowy to 2 296 823,00 zł.

Przebudowa dachu i wymiana okien to kolejny ważny krok do stworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury edukacyjnej, z której korzysta nasza młodzież – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

(wschowa.info)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Ziuta
29.04.2022 17:07

Mam wrażenie że pan Wieland będzie kandydatem na burmistrza w kolejnych wyborach. Ostatnio wszędzie go pełno.

avatar
~Xxx
01.05.2022 21:37

Nie jestem sympatykiem PiS, ale na pana Wielanda głosować będę.

avatar
~HA,ha...ha...!!!!
29.04.2022 17:33

Czy jest coś takiego jak "Polski ład" ????. Jak wszem wiadomo od stycznia b .roku jest to wstydliwa nazwa i obecna władza na czele z ich premierem już dawno tzw. " Polski ład" zastąpiła tzw. """Tarczą antyPutinowską" !!!!!!!!! . Z takim "ładem" to na pewno ta inwestycja ruszy z kopyta jak ta na "łąkach w Baranowie"....... S U P E R >>> ale fotka zaliczona !!!!. Jak im tak dalej pójdzie to im braknie tematów i pomysłów na 6 - miesięcy przed zaplanowanymi wyborami >>> Hi, hi, ..... !!!!!!.

avatar
~Rodzic
29.04.2022 20:11

Hmmm, a dziury w dachach w SOSW od kilku lat łatane tylko interwencyjnie w przypadku gdy przysłowiowo "leci dzieciom na głowę". No cóż może SOSW będzie następne w kolejce?

avatar
~Tacy oni
02.05.2022 14:43

Jak się dyrektor zapisze do PiS to wam od razu dach naprawią

avatar
~Tomasz
29.04.2022 23:31

Starą dachówkę można np wykorzystać na utwardzenie drogi na Przylesiu. Może burmistrz dogada się ze starostą..

avatar
~ŁA+TA+
03.05.2022 07:59

A co nam przedstawiciel - przy tej okazji - powie o Totalnej inflacji, Totalnych stopach kredytowych i Totalnych podwyżkach ????. Czy tylko stać go na pudrowanie obecnej Totalnej sytuacji tego typu ustawkami !?.

avatar
~ja
02.06.2022 14:57

NIE DO WIARY MOŻNA KOMENTOWAĆ HAHAHA

avatar
~HAHAHA+
11.06.2022 14:22

TO PRAWIE JAK PRÓBA GRNERALNA przed ICH tak zwanym " Pi.Pi..... LADEM " . Pamiętamy ich takie inwestycje jak; - prom w Szczecinie, wielką ustawkę w Sochaczewie ..." Jarosław, Jarosław, ......."!!!!, wielkie zakupy dotyczące respiratorów, maseczek, ,,,,,, itd., itd., ,,,,,, Najpierw wielkie wstęgi, wiwaty ,,,, a jak przyjdzie coś do czego to "Syndrom Suskiego" !!!!!! i TOTALNA INFLACJA !!!!!. A jak trzeba to sie zrobi próbę jak przed wizytą Jarosława w SOCHACZEWIE !!!!!!!!. Proszę bić brawo, oni tego potrzebują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!+

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl