TworzymyGłos Regionu

Ponad 125 załóg rywalizowało o Puchar Jeziora Sławskiego (FOTO)

Poniedziałek, 11 września 2023 o 11:33, autor: 1
Ponad 125 załóg rywalizowało o Puchar Jeziora Sławskiego (FOTO)

Sobota i niedziela stały pod znakiem spinningowych zmagań. Z przystani OW "Wratislavia" na wody Jeziora Sławskiego wypłynęło ponad 125 załóg. Uczestnicy zawodów dążyli do zdobycia Pucharu Jeziora Sławskiego, a także indywidualnych wyróżnień za największe złowione ryby.

Z przystani "Wratislavia"

Sobota i niedziela stały pod znakiem spinningowych zmagań. Z przystani OW "Wratislavia" na wody Jeziora Sławskiego wypłynęło ponad 125 załóg

Złowili ponad 750 ryb

W ciągu dwóch dni zawodów spinningowych na jeziorze złowiono 757 ryb, które były brane pod uwagę w kwalifikacjach. Zawodnicy mieli szczęście zarówno do szczupaków, jak i okoni. Największy złowiony szczupak mierzył aż 95,8 cm, natomiast największy okoń osiągnął długość 43,2 cm. Złowiono także dwa sumy, co dodatkowo podkręciło emocje.

Kto stanął na podium?

Na podium zawodów o Puchar Jeziora Sławskiego stanęły załogi:

  1. Antek21
  2. Wojownicy Trzciny
  3. FishUp

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.

Specjalne nagrody i wyróżnienia

Poza głównymi nagrodami wręczono również wyróżnienia za indywidualne osiągnięcia. Otrzymali je zawodnicy, którzy złowili największe okazy szczupaka i okonia. Dodatkowo, w kategorii tzw. przyłów, czyli ryba, która nie była brana pod uwagę w punktacji, był nim lin o długości 45 cm.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli również lokalni włodarze. Nagrody wręczali: Sekretarz Gminy Danuta Pitrowska, Radny Rady Powiatu Wschowskiego Krzysztof Kliber, oraz Prezes Gospodarstwa Rybackiego w Sławie Mirosław Kmiecik.

Źródło/foto: slawa.pl, Puchar Jeziora Sławskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mieszkanka
12.09.2023 10:13

Wszystko ok. tylko babcia Danka powinna być już na zasłużonej emeryturze a nie zajmować miejsca młodym pracownikom, którzy szukają pracy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl