TworzymyGłos Regionu

Pomoc dla mieszkańców Gminy Wschowa

- briefing burmistrza Antkowiaka

Środa, 15 kwietnia 2020 o 15:28, aktualizacja Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 o 18:51, autor: 39 5666
Pomoc dla mieszkańców Gminy Wschowa

Na dzisiejszym briefingu prasowym Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zapowiedział pomoc dla mieszkańców w postaci zakupu maseczek ochronnych. Drugim tematem była pomoc dla przedsiębiorców,  związana głównie z odroczeniem, rozłożeniem na raty lub umorzeniem zobowiązań podatkowych.

Przedłużający się czas epidemii oraz obostrzenia, które wprowadza na nas wszystkich rząd, wymusiły na nas, na samorządach, szereg działań zmierzających nie tylko do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa, ale również do zachowania sprawnego funkcjonowania Urzędu. Stąd macie państwo niestety ograniczoną możliwość wejścia do Urzędu i załatwiania swoich spraw na co dzień - mówi Konrad Antkowiak.

W związku z nowymi obostrzeniami, które wchodzą w życie od czwartku 16 kwietnia, Gmina Wschowa zakupi dla każdego gospodarstwa domowego po jednej maseczce. Roznosić je będą wolontariusze, harcerze i strażacy z OSP już od najbliższej soboty.

Wiemy - kontynuuje burmistrz - że ta przedłużająca się epidemia powoduje również to, że niektóre z firm, albo całkowicie utraciły swoje dochody, albo mają je w znaczący sposób uszczuplone. Stąd też mamy propozycje, które przedstawi Państwu kierownik referatu podatków.

Gmina Wschowa przez wszystkie tygodnie, od kiedy mamy do czynienia z pandemią, angażuje się w pomoc z zakup środków ochrony osobistej dla wschowskiego szpitala, strażaków z ochotniczej straży pożarnej, dla aptek i harcerzy. Zabezpieczamy również naszych pracowników, aby zapewnić funkcjonowanie urzędu, chociaż w ograniczonym stopniu.  

Anna Bojarska - Owoc, kierownik referatu podatków i windykacji we wschowskim urzędzie przedstawiła formy pomocy, które wprowadza Gmina Wschowa dla przedsiębiorców. 

  • Gmina proponuje ulgi zarówno w spłacie zobowiązań podatkowych, jak i spłacie należności czynszowych i dzierżawnych za mienie gminne.
  • Gmina proponuje odroczenie lub rozłożenie na raty podatku za okres od pierwszego kwietnia o trzydziestego czerwca z maksymalnym  okresem spłaty do dnia trzydziestego września br. 
  • Możliwość odroczenia lub rozłożenia na raty drugiej raty podatku od środków transportowych z maksymalnym okresem spłaty do dnia  31 października 2020 roku. 
  • Odroczenie płatności czynszu dla najemcy lokali i dzierżawcy gruntów od gminy  Wschowa na okres trzech miesięcy liczony od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu złożenia wniosku z maksymalnym okresem spłaty trzech miesięcy. 
  • Możliwość umorzenia odroczonego czynszu oraz opłaty za dzierżawę, jeżeli po upływie terminu płatności sytuacja finansowa wnioskodawcy w związku z trwaniem epidemii ulegnie znaczącemu pogorszeniu. 
  • Możliwość umorzenia rat od nieruchomości  środków transportowych na zasadach ogólnych określonych w ordynacji podatkowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

avatar

avatar
~FWS
15.04.2020 15:58

Brawo krótko i na temat, a co na to opozycja? Co Wam się już nie podoba?

avatar
~ZZ
30.04.2020 08:55

Trole burmistrza działają, w sumie coś trzeba robić jak w mediach cisza. Pamiętacie wytyczne ze szkolenia, każdy negatywny komentarz musi mieć komentarz obronny! Do dzieła!

avatar
~Wschowa
15.04.2020 15:59

Dziękujemy, czekamy teraz na żar hejtu, że to źle tamto źle. Opozycja czas start

avatar
~Greq
15.04.2020 22:28

Hejtem to może ekipa Antkowiaka zdobyła władzę, ale opozycja do tego poziomy się nie zniży. Przykro mi :)

avatar
~Gosc
15.04.2020 16:08

Mnie sie wszystko tu nie podoba dawajcie maski zorro do skrzynek i paszoł von czas pisiorow dobiega konca

avatar
~Do Greq
17.04.2020 01:51

Jesteś w błędzie jest ktoś w ekipie opozycji o wybitnych "zdolnościach " do hejtu . To Pani radna odpowiedzialna za przdpadek dotacji około 0,5 mln zł na wymianę źródeł ciepła z programu czyste powietrze . Taki znawca jesteś a o tym nie wiesz , czy udajesz , że temat zamieciony .

avatar
~On
30.04.2020 08:40

Taaa..........

avatar
~Marian
15.04.2020 16:44

To śmiech na sali. Największa gmina, a zakupuje najmniejsza ilość maseczka na jedno domostwo. Wschowa! Wspolczujemy wam...

avatar
~Gg
15.04.2020 16:48

Opozycja hejt czas zacząć , mieszkańcy Wschowy macie nowy post do komentowania co wam się nie podoba ???

avatar
~Obywatelska Wschowa
15.04.2020 17:14

Nie każdy bohater nosi pelerynę... Takiej hojności nie znała historia ludzkości

avatar
~Aaa
15.04.2020 19:23

Co.z tego że odroczą w czasie podatek od nieruchomości jak i tak trzeba będzie to zapłacić a firmy stoją i nie zarabiają pieniędzy to nie jest żadna pomoc poprostu później trzeba zapłacić dwa kwartały na raz śmiech na sali z taka pomocą dla przedsiębiorców

avatar
~Ciągła krytyka i niezadowolenie
16.04.2020 14:28

Zabierasz głos nie mając pojęcia o potrzebach mieszkańców, a dlaczego nie masz pojęcia , ponieważ nie masz rozeznania , a dlaczego nie masz rozeznania ponieważ z niczym się nie zgadzasz . Ot taki klakier pani radnej. Dzisiaj od rana siedząc na balkonie przy lepszej lekturze niż te żałosne komentarze liczyłem przechodzących chodnikiem przed domem wszystkich w maskach przechodniów naliczyłem 237 . Idąc tym tropem zauważam ,że pewnie prawie wszyscy mieszkańcy gminy są już zaopatrzeni w środki ochrony osobistej . Sam przekazałem wcześniej 50 szt masek ochronnych 3M znajomym i rodzinie . Ciągłe żądanie radnych opozycji dotyczące maseczek szczególnie nagłośnione na ostatniej Sesji przez radną O.K , która nawet z banknotu 100zł potrafi jedynie uczynić listek papieru toaletowego zamiast z pożytkiem wydać ; ma charakter polityczny skierowany przeciwko koalicji rządzącej we Wschowie . Po to właśnie aby w taki sposób jak tu mieć możliwość krytyki . Ta ciągła fala krytyki i niezadowolenia na portalach internetowych odpalana jest wciąż od nowa pod każdą relacją , na ZW oraz ELKA za sprawą radnej opozycji .Zachowanie się komentatorów jest odzwierciedleniem zachowania się radnej i jest na poziomie pozbawionym funkcji wychowawczej młodego pokolenia . Ta funkcja wychowawcza mogłaby dotyczyć rodziców , ale niektórzy rodzice biorąc za słuszne zachowanie się radnej i publiczne wygłaszanie nonsensów dokonują bezkrytycznych komentarzy na wzór nonsensów radnej.Większość mieszkańców Gminy Wschowa nie popiera takich szantaży emocjonalnych opozycji w ich niedorzecznych krytykach. Więcej realizmu . RADNI w Gm Szlichtyngowa zakupili śodki ochrony ( m innymi dla szpitala we Wschowie ) RADNI z Gm Piaski zakupili środki ochrony . RADNI Gm Wschowa krytykują tylko czyjeś poczynania . Takie standardy narzucone przez niektórych radnych opozycji .

avatar
~Swój
30.04.2020 08:42

Pomoc dla przedsiębiorców jest udawana, tak jak pan burmistrz udaje, że jest ze Wschowy.

avatar
~Maseczki
15.04.2020 19:58

Zgadzam się, że 1 maseczka na każde gospodarstwo domowe to zdecydowanie za mało. Powinno być tyle maseczek ile zgłoszono osób na potrzeby wywozu śmieci. A ile maseczek przydzielą gdy w jednym budynku czy mieszkaniu mieszkają np. dwie rodziny? Trochę mam wrażenie, że burmistrz znowu robi coś na pokaz minimalnym kosztem czym wywołuje śmieszność i krytykę.

avatar
~Pj
15.04.2020 22:22

Jeżeli byś był/ była na tyle osobą inteligentną to było by dla Ciebie zrozumiałym #zostań w domu. Trzeba być naprawdę ... żeby domagać się dla każdego z domowników maseczki. Z całą rodziną chodzisz po bułki? Jeżeli tak to żal mi Ciebie. Tacy jak Ty powinni być cały czas w kwarantannie. Nie pozdrawiam.

avatar
~Co.An
15.04.2020 19:59

decyzja uznaniowa urzędnika czy umorze czy nie

avatar
~Gu;)
16.04.2020 08:20

Do ~Pj gdyby u Ciebie nalazła się odrobina inteligencji to dostrzegłbys że nie wszyscy mają komfort siedzenia w domu i chodzenia po bułki ale również pracują i nie tylko jedna osoba z gospodarstwa domowego. Mimo wszystko pozdrawiam :) i życzę dużo zdrowia

avatar
~Mieszkaniec
15.04.2020 20:47

Widzę że ktoś tu czeka na krytykę ? Już nie możecie bez niej funkcjonować ? :). Choć jestem w opozycji to nie krytykuję dobrych posunięć tylko dlatego bo NIE ! . Nie czas teraz na spory i przytyki . Ja jeżeli przyjdą do mnie z tą maseczką to spokojnie z niej zrezygnuję na poczet emerytów lub kogoś kogo na nią nie stać .To będzie uczciwe .

avatar
~Aneta do-Mieszkaniec
16.04.2020 09:31

Brawo! Jedyna mądra wypowiedź. Nie czas na spory

avatar
~Gosc
16.04.2020 10:23

Brawo mieszkaniec. Ja ich maski mam w ..... po drugie patrze jak zaczna sie w nich rozboje i kogo wtedy szukac???

avatar
~FWS
16.04.2020 08:09

#Antkowiaknowyzespol się wysilił. Najciekawsza jest pomoc dla firm transportowych. "Rozłożenie na raty drugiej raty podatku od środków transportowych z maksymalnym okresem spłaty do dnia 31 października 2020 roku" czyli maksymalnie 1,5 miesiąca bo normalny termin to 15 września. Dla tak ogromnej pomocy trzeba było zorganizować briefing.

avatar
~Do WFS
16.04.2020 14:40

Tak bardzo płaczesz . Albo żyłeś ponad stan wcześniej afiszując się cotygodniowymi wyjazdami w Alpy , albo udajesz . Co jest niesprawiedliwe . Brak możliwości wyjazdów . Może krótkotrwałe wcześniejsze prognozy to za mało aby zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie . Ciekawe czy podczas hossy byłeś takim sponsorem jak teraz oczekujesz ty pomocy . Przemyśl wiele .

avatar
~zza winkla
16.04.2020 09:09

I to jest program pomocowy na miarę Wschowy ! Jedna maseczka za 1,8zł ( sieć "Żabka") na rodzinę i cały pakiet przesunięcia podatku w czasie (odroczenie lub rozłożenie na raty) podatku opłaty za działalność gospodarcza od lokalu , czynszu lub od nieruchomości środków transportowych. Kpina, radna Stanek - Juśkiewicz zaproponowała konkret - 5,5 zł za m2. Na maseczki za 2zł nas stać, przekażcie je szpitalowi, domu dziecka i innym jednostkom współpracującym z NFZ .

avatar
~Iza
17.04.2020 18:10

Ludzie pojęcia nie macie, maski wielorazowe minimum 8zł sztuka a wy tu pieprzycie że dostajecie maski za 2 złote/ Oby do Was nie dotarły jesteście żenujący. Szkoda słów na Was wszystko wiecznie źle.

avatar
~DO-"Pj"
16.04.2020 10:01

Powiedz to im , tym co ci te zakazy, nakazy i obostrzenia fundują, bowiem on!; #. przez ponad miesiąc tłumaczyli ci w dzień w dzień, że maseczki nie pomagają w walce z koronawirusem, a nawet szkodzą, a tera OLŚNIENIE - masz nosić tzw. maseczkę od rana do wieczora jak wychodzisz z własnego domu i samochodu, a nawet nie maseczki, ale jak "palnął" to sam lekarz - minister ich możesz nosić zamiast maseczki, bowiem ten rząd jej ci jej nie wręczy, tylko możesz nawet zakładać na swoje usta i nos szaliki, golfy, ba kominy - szkoda, że nie wymienił KOCYKÓW dziecięcych, itd. !. #. uczniowie nie mogą słuchac o życiu seksualnym człowieka, ale mogą uczestniczyć w polowaniu, gdzie ich ojciec, dziadek strzela do ciężarnych samic siedząc z nimi w zaroślach ( w szczycie epidemii koraonawirusa debatuje ten rząd). #. Niemcy ( wg tej pisowskiej propagandy) mieli nam zazdrościć podjętych decyzji w walce z epidemią, a teraz te Niemcy używają ok 100 tysięcy testów, a pisowski rząd zaledwie ok 8 tysięcy, a prze okres świąteczny ok 4 tysiące i ogłasza nam najniższy stopień zarażenia naszych Obywateli - Żenada !. #. lekarz-minister Szumowski tego rządu ogłasza nam, że w połowie kwietnia wypowie się co do zasadności wyborów 10 maja br, a już na początku KWIETNIA ZAGŁOSOWAŁA za tymi wyborami - co jest z nim nie tak ?. #. ten premier - Morawiecki tak załatwiał przez ostatni miesiąc marzec i część kwietnia środki ochrony dla naszego Personelu Lekarskiego, że lekarze i pielęgniarki wręcz prosili nas SPOŁECZEŃSTWO o pomoc w dostarczaniu im niezbędnych środków ochrony osobistej, by móc nam ratować zdrowie i życie !!!!!. Jedyna działalność tego rządu w okresie panującej epidemii koronawirusa to zakazy, nakazy, obostrzenia - dla LUDU, tylko nie dla nich samych co pokazały nam media i zdjecia z 10. 04, br i propagandowa ustawka za prawie 13 milionów złotych na lotnisku Warszawskim na tle Zagranicznego samolotu - bo nie Polskiego - ANTONOVA 225 !!!!. Bez jednego głębszego tego nie da się pojąć!!!!!. Chyba, że jesteś moherem !/.

avatar
~Do "DO-Pj"
16.04.2020 12:35

Na mnie oświadczenie p. burmistrza zrobiło takie same wrażenie jak na Panu więc w punkcie pierwszym, aby nie stracić równowagi na umyśle, usiadłem. Burmistrzu, tak uważam, należało w ogóle z "tym" nie wychodzić przed ratusz . 1 maska na rodzinę ( za 2zł) i plan pomocowy gminnym podatnikom w tym wydaniu, to brzmi jak poświąteczne "jaja". Należało nie wychodzić...... każdy by zrozumiał, że pieniędzy niema, że sytuacja jest wyjątkowa, że to co jeszcze zostało musi zostać dla Was, budżetówki. Żyć jakoś trzeba ?

avatar
~Do do PJ
17.04.2020 01:40

Przerwijmy w tym momencie wątek opowieści o odkryciu jakie wrażenie zrobiło oświadczenie P. Burmistrza na umyśle osoby ,która musiała aż usiąść,aby nie stracić równowagi . Noszenie masek właściwie rozpoczęło się wraz z datą 16.04.2020 r.Prognozy zapowiadają,że ten obowiązek noszenia masek zakończy się dopiero w momencie wprowadzenia do obrotu szczepionki na koronawirusa,czyli za ok.1,5 roku. Dlatego zadbanie o dobry początek obowiązku noszenia masek w postaci wystąpienia suwerena przed ratuszem przyczyni się do zwiększenia mobilizacji i uzyskania większego zrozumienia obowiązku noszenia masek. Wybór takiego sposobu przekazu przez Urząd miasta Wschowy jest bardzo słuszny. Jest cała gama pomocy przedsiębiorcom przygotowana na wyższym szczeblu niż gmina.Została opracowana w taki sposób aby zapewnić wsparcie każdemu przedsiębiorcy indywidualnie np.ZUS,podatek,dotacje. Aby zapewnić sobie pomoc przedsiębiorcy mają zwracać się indywidualnie dokumentując położenie firmy np.(brak dochodu ,straty).Nie oczekujesz chyba,że burmistrz będzie pośredniczył wykonanie powyższych czynności każdego przedsiębiorcy z osobna.Opcjonalne ulgi przedstawione przez urząd są takie jakie możliwości ma przystosowanie pomocy do marnego budżetu gminy. W związku z tym to twoje słowa w komentarzu brzmią jak poświąteczne "jaja".Koledzy by zrozumieli ,że nie miałeś nic lepszego do powiedzenia gdybyś w tej wyjątkowej sytuacji nie przekierował swojego komentarza na krytykę burmistrza. Jeśli sądzisz ,że urzędnicy powinni oddać wypłaty zwróć się do nich personalnie ,ale zwróć się jednak do wszystkich budżetowców o oddanie swoich poborów :nauczycieli ,policjantów nawet do pani radnej ,która pracuje ponoć w budżetowym przedszkolu. Celem Twojego komentarza na pewno nie jest stworzenie najlepszych warunków do przetrwania dla mieszkańców i przedsiębiorców naszej gminy. Nie podałeś właściwego sposobu pomocy,nie podałeś żadnego sposobu pomocy. Ograniczyłeś się bardzo tylko do prześmiewczej krytyki. Kombinacja twoich słów w komentarzu zapewnia jedynie możliwość fermentu i dezorientacji w umysłach mieszkańców oraz niechęć do urzędników.

avatar
~Do - "DO do PJ"
17.04.2020 13:42

Masz odpowiedź od "Kalkulatora" - poniżej.

avatar
~do - "Do do PJ"
18.04.2020 10:14

A dlaczego by budżetówka nie miała po równo ponieść kosztów tragedii gospodarczej kraju ? Dlaczego by tobie, nauczycielom, policjantom, urzędnikom na okres 3 miesięcy nie obniżyć wynagrodzenia na poziomie 20% w potrzebie ratowania gospodarki . Konkretna propozycja. Po wyjściu z kryzysu płace wróciłyby do stanu poprzedniego. Co ty głupa rżniesz, ktoś ma na ciebie "zapied...ć " a ty przy komputerku swe mądrości tu uskuteczniasz ? Co, znowu przedsiębiorcy i solidna część robotników ma za wszystko sama zapłacisz a ty na pierwszego czekasz z frazesami w gębie na listonosza ?

avatar
~Kalkulator
17.04.2020 08:39

Niech burmistrz pozbędzie się służbowego auta to będę na więcej maseczek .. na świecie jest mnóstwo pieniędzy żeby wygrać walkę z koroną wirusem tylko tą forsę i zabrali nam urzędnicy politycy i złodzieje którzy teraz mają nas w garści...

avatar
~Do kalkulator
17.04.2020 10:15

Rzeczywiście brzmisz jak robot taki mały kalkulatorek . Robocik słabych danych .

avatar
~Kalkulator
17.04.2020 10:39

ty oczywiście jesteś przedstawicielem instytucji publicznej która nie musi martwić się o zysk bo i tak będziesz miał zapłacone.szkoda tylko że to wszystko kosztem prywatnych przedsiębiorstw które muszą utrzymywać darmozjadów. jak dla mnie to te 13 milionów ludzi którzy utrzymują całą resztę cwaniaków na urzędach i polityków ,powinno się pogonić i wywalić w pole do roboty.

avatar
~XYZ
17.04.2020 21:57

Mój Boże !!!, jak zwykle rozpętała się burza o jakieś tak maseczki, które jeszcze ten sam minister - lekarz z wykształcenia 26. lutego br sam medialnie wyśmiewał i podając absurdalne przykłady jak to noszenie maseczek szkodzi zdrowym ludziom !!!!!, a teraz 16 kwietnia br OLŚNIENIE i ten minister i ten premier i ten cały pisowski system nakazuje nam wszystkim noszenie maseczek pod rygorem KAR !!!!. Ludzie gdzie tu zdrowy rozsądek i traktowanie Suwerena na poważnie ?. Rząd nakazuje , a samorządy lokalne stają na głowie aby zaspokoić swoich mieszkańców !!!!. I znów jak z reformą szkolnictwa , pisowski rząd wprowadza nie dając na to środków, a samorządy lokalne mają za wszystkie pisowskie EKSPERYMENTY na poziomie ignorancji i impertynenci wobec i władz lokalnych i samego Suwerena płacić!!!!. Mało tego - to jeszcze nie pisowski rząd na tym cierpi tylko jak widać nierozumny lokalny Suweren ma pretensje do swoich lokalnych władz!!!. Należ się poważnie zastanowić nad swoim postępowaniem tu na dole, czy sprzedałem się tym rządzącym u góry za te przysłowiowe Judaszowe srebrniki , typu ; 500+, pseudo "13 renta, emerytura", które w dniu dzisiejszym przy galopujących podwyżkach dają nam prawdziwy obraz Polskiej Gospodarki, Polskiego Przemysłu i stanu ich prawdziwej wydajności w czasie panującej epidemii> , czy warto było szastać i traktować Narodowy Budżet jak "Dojną pisowską Krowę"? dla celów "kiełbasy wyborczej", aby teraz uchwalać Ustawy na poziomie SAJENS FIKSZYN typu I i II TARCZA - a jak one działają, to wystarczy posłuchać wywiady naszych Przedsiębiorców Mikro, Mało i Średnich Firm !!!!. Aby tego było mało, to pisowski rząd bez wejścia w życie nowej Ustawy o tak zwanym "Pocztowym " głosowaniu wychodzi z kolejnymi Judaszowymi srebrnikami w kwocie 2 złotych dla listonoszy za doręczanie pakietów do wyborców !!!!!. czy to jest moralne ?- Ustawy nie ma a oni już kupują sobie listonoszy i produkują pakiet.........!?. A Władza lokalna nie ma szmalu na wprowadzane zakazy i nakazy ze strony tych z centrali !!!!!. A ty mieszkańcu przekomarzasz się z nami o głupie maseczki !. Ty patrz co ci rządzący z nami zrobili !!!!!. W poniedziałek za ich zgodą "polecisz" do lasu, do parku i będziesz mógł odwiedzić swoich bliskich na cmentarzu .......... "co za dobra władza" - najpierw dała ci kij, a teraz dostaniesz od niej marchewkę, ale już po wyższej cenie jak wszystko - niestety !. Narka....

avatar
~DO-XYZ-
18.04.2020 07:50

Sama prawda - a codo tego kija i marchewki to mi się skojarzyło z takim porównaniem jak tresura dzikich zwierząt przez człowieka w CYRKU ( od groźnego Lwa, a na Słoniu skończywszy). Co do naszego społeczeństwa jest podobna aluzje - jeden poseł z nowogrodzkiej potrafił sobie "kijem ( znaczy szmalem) i marchewką ( znaczy się Korytem Władzy i dojną Krową) " wytresować sobie pewny odłam "chciwego i pazernego" pazernego na te łakocie od wykształconego Profesora/lekarza a na "ciemnym ludzie" skończywszy !!!!!. Judaszy ci w Naszym Narodzie jak widać nie brakuje !!!!!. Na koniec : a premier nic nie robi tylko wypłaszcza naszą gospodarkę i naszych pracodawców. A nam NIESMAK pozostaje jak np. po przegłosowaniu przez pisiorów ZAKAZU TESTOWANIA naszych CODZIENNYCH BOHATERÓW czyli PERSONELU LEKARSKIEGO !!!!. A Ziobro wychodzi do mediów - i o dziwo w odpowiedniej dla siebie masecce bo w kol. zielonym - i straszy, robiąc to co najlepiej potrafi ( ma mu w tym pomóc zielona maseczka - kolor wiadomo co oznacza w sensie negatywnym ?.

avatar
~Urszula Chudak
18.04.2020 18:38

Do "z za winkla". Wczoraj na prośbę Pana Jastrzębskiego pomagałam w urzędzie gminnym pakować maseczki. Proszę mi wierzyć, że nie są to te za 2 zł. Te o których mowa, są kolorowe, uszyte z porządnych tkanin, bardzo solidnie wykonane. Do każdej dołączona jest kolorowa ulotka z instrukcją prawidłowego zakładania. Tylko jak tu podzielić między mieszkańców "za krótką kołdrę"? Tak źle i tak nie dobrze.

avatar
~DO-UcH
19.04.2020 10:04

A od kiedy to pani jest na etacie rzeczniczki UMiG we Wschowie????.Szanująca się osoba, która udziela się społecznie nie obnosi się z tym wobec i wszędzie - tak moja delikatna uwaga do pani, która w ten sposób zawaluowała w postaci tego wpisu..........

avatar
~Do do UCh
19.04.2020 20:27

Jeszcze tego brakujw, żeby Pani Ula musiała Ciebie pytać w jaki sposób ma się wypowiadać.Może tematy tez Pani Uli bedziesz podsyłać.Dla Ciebie i lepszego Twojego samopoczucia byłoby lepiej gdyby Pani Ula wogóle nie pomagała .Czepiasz się ludzi genetycznie.

avatar
~SZCZERZE....
20.04.2020 11:12

Do powyżej, a kto i gdzie każe się jej pytać ?. Jeśli już się wypowiadasz to szczerze i konkretnie bez tego bo ja tak uważam !. Nikt się jej nie każe i tobie i tobie podobnych pytać, ale należy odróżnić szcere zaangożowanie od lokalnego gwiazdorstwa - wystarczy, że celebrytów mamy w mediach centralnych !. Takie wcinki prywatne jak twoje sa nie na miejscu w tym ogólnym temacie !!!!. Masz z tym problem to idź do tej poani i sobie pogadaj .......!. Władza miasta i gminy ma do tego stosowne służby i wie komu ma pomóc, a komu nie !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl