TworzymyGłos Regionu

Polska szkoła internetowa dla dzieci

Piątek, 23 września 2022 o 01:06, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 11:04, autor: 0 58
Polska szkoła internetowa dla dzieci

Polska szkoła internetowa dla dzieci to sposób na naukę zagadnień zgodnych z polską podstawą programową w języku ojczystym dla Polaków mieszkających na stałe za granicą. Dowiedzmy się, czym różni się polska szkoła internetowa od edukacji stacjonarnej, której podstawą są podręczniki i wykaz lektur w szkole podstawowej. Libratus, projekt Polskich Szkół Internetowych, oferuje formę nauki online wraz z dostępem do innowacyjnych pomocy dydaktycznych.

Polska szkoła internetowa dla dzieci Polaków na obczyźnie

Mieszkając na stałe poza granicami Polski podejmujecie decyzję, aby rozpocząć z dzieckiem naukę w polskiej szkole. Chcecie zapewnić mu stały kontakt z językiem polskim i wiedzą o polskiej historii czy kulturze. Edukacja młodych Polaków na obczyźnie bywa jednak wyzwaniem. Stajecie przed wyborem odpowiedniej szkoły, która jednocześnie zapewni dziecku dostęp do wiedzy i języka polskiego. Jeśli już znajdziecie miejsce stacjonarnej nauki, musicie dopasować swój czas do odbywających się zajęć, a potem poświęcać go na dojazdy… Jest jednak inne rozwiązanie: polska szkoła internetowa dla dzieci.

Libratus - polska szkoła internetowa dla Twojego dziecka

Polska szkoła internetowa dla dzieci z Libratusem to rozwiązanie, które może Was zaciekawić. W projekcie edukacyjnym Libratus dzieci zapisywane są formalnie do polskiej szkoły. Nauka dzieci w wieku 6-14 lat realizowana jest w trybie nauczania domowego, a więc z wnętrza Waszych domów za granicą. W danej klasie uczą się przedmiotów zgodnych z polską podstawą programową, a zdając egzaminy na koniec roku mają szansę otrzymać polskie państwowe świadectwa. Skoro polska szkoła dla dzieci jest internetowa, pojawia się więc pytanie, czy musicie kupować podręczniki i czy przyda się Wam wykaz lektur w szkole podstawowej?

Spis podręczników i wykaz lektur

W przypadku nauki w szkole w trybie stacjonarnym wykorzystywane są podręczniki szkolne oraz książki oparte o wykaz lektur w szkole podstawowej. Wykorzystując alternatywne rozwiązania, przykładowo bazujące na rozwoju technologii i dostępowi do sieci, można stworzyć wygodną opcję do nauki dla Polskich dzieci za granicą. W dzisiejszych czasach edukacja nie musi sprowadzać się do studiowania podręczników przepełnionych tekstem - może zostać wzbogacona o inne rozwiązania, przyciągające uwagę i wzbudzające zaangażowanie dziecka.

Przenieśmy się do internetu, czyli nauka na platformie

Platformę edukacyjną online można przyrównać do pudełka z narzędziami. Wszystko, co potrzebne zebrane jest w jednym miejscu, uporządkowane i pod ręką, dostępne cały czas. W zależności od bieżących potrzeb, możesz sięgnąć do pudełka i wybrać takie narzędzie, które akurat będzie Ci potrzebne. Tak też jest w przypadku platformy - stały, całodobowy dostęp do materiałów edukacyjnych, których jest wiele, ale dzięki uporządkowaniu i ustrukturyzowaniu są dla dziecka przejrzyste, a korzystanie z nich to „łatwizna”.

Internetowa Platforma Edukacyjna dla dzieci od Libratusa

Libratus przygotował Internetową Platformę Edukacyjną, innowacyjne źródło narzędzi do nauki. Zespół Libratusa zajął się opracowaniem i ustrukturyzowaniem materiałów edukacyjnych tak, aby każdy uczeń z łatwością mógł przyswajać wiedzę w języku polskim. Treści edukacyjne uporządkowane zostały w scenariusze zajęć, karty pracy, materiały dodatkowe i wiele innych. Libratus sprawia, że polska szkoła internetowa dla dzieci nie jest tylko nauką.

Polska szkoła internatowa od września dla dzieci

Nauka w polskiej szkole z Libratusem rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego w Polsce, czyli od września. Dziecko zapisane do Libratusa, które staje się uczniem polskiej szkoły partnerskiej, otrzymuje indywidualne konto na Internatowej Platformie Edukacyjnej z materiałami dedykowanymi klasie, do której zostało zapisane. I wtedy rozpoczyna się nauka, która jest dla dziecka przyjemną formą spędzania czasu oraz wzbogacającym procesem rozwoju pełnym fascynującej wiedzę i praktykowania umiejętności posługiwania się językiem polskim.

Kontakt do Libratusa

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko do polskiej szkoły internetowej Libratus:

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl