TworzymyGłos Regionu

Podnośniki teleskopowe

– sposób na bezpieczne prace na wysokościach

Środa, 20 października 2021 o 14:50, aktualizacja Środa, 20 października 2021 o 21:37, autor: 0 1273
Podnośniki teleskopowe

Prace na wysokościach wymagają zachowania szczególnej uwagi oraz zagwarantowania pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa. W przypadku takich zadań specjalnych warto wykorzystać możliwości, jakie oferują producenci specjalistycznego sprzętu budowlanego. Do tego typu urządzeń należą podnośniki teleskopowe. W jaki sposób działają i gdzie znajdują zastosowanie?

Podnośniki teleskopowe – charakterystyka

Tytułowy sprzęt mechaniczny stanowi nieodłączny element prac prowadzonych na wysokościach. Maszyny dźwigowe z napędem hydraulicznym są zbudowane z kilku członów teleskopowych połączonych przegubowo, dzięki czemu pracownicy znajdujący się na platformie mogą dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc.

Szczegółowe parametry urządzeń zależą od wybranego modelu. Producenci maszyn oferują podnośniki wynoszące ruchomy podest na wysokość nawet do 100 metrów, zapewniając jednocześnie udźwig o wartości 200-450 kg! Cały proces odbywa się zgodnie z przepisami BHP.

Dodatkowo podnośniki mają możliwość wykonania obrotu w zakresie 360°. Samo podnoszenie na maksymalną wysokość wynosi około minuty. Jest to czas znacznie krótszy, niż byłby potrzebny na pokonanie tej samej drogi w inny sposób, na przykład schodami. Jednocześnie kilkadziesiąt sekund stałego wznoszenia sprawia, że naprężenia w ramieniu podnośnika rozchodzą się równomiernie, dzięki czemu nie ma mowy o uszkodzeniu czy złamaniu teleskopu pod wpływem zbyt dużej siły. Dodatkowo większość maszyn posiada czujnik informujący o tym, czy podest nie jest przeciążony.

Gdzie stosuje się podnośniki teleskopowe?

Podnośniki teleskopowe stosuje się podczas prowadzenia różnego rodzaju prac na wysokościach. Place budowy, remonty budynków, prace dekarskie, prace na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń – możliwości zastosowań są prawie nieograniczone. Urządzenia są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest przemieszczenie się do trudno dostępnego, wysoko położonego miejsca.

Dlaczego warto zainwestować w podnośniki teleskopowe?

Trudno obecnie wyobrazić sobie prace budowlane czy wykończeniowe bez użycia specjalistycznego sprzętu mechanicznego. Doskonale wie o tym https://rothlehner.pl/kategorie/podnosniki-teleskopowe-pl/ oferujący szeroką ofertę podnośników teleskopowych. Dlaczego warto zainwestować w te urządzenia?

Przede wszystkim znacznie przyspieszają pracę – czas potrzebny na pokonanie tej samej odległości jest stosunkowo krótki. Konstrukcja jest wytrzymała technicznie, a jednocześnie uniwersalna, jeśli chodzi o zastosowanie. Większa ilość przegubów sprawia, że jedna maszyna umożliwi wspięcie się na mniejsze i większe wysokości. Dodatkowo pozwala na dotarcie do miejsc, do których nie można się dostać, korzystając ze standardowego rusztowania.

Postaw na prostą i sprawną pracę z podnośnikiem teleskopowym!

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl