TworzymyGłos Regionu

reklama

Pocztówki i rysunki dawnej Wschowy. MZW zaprasza na wernisaż

Niedziela, 07 lipca 2024 o 18:18, autor: 0
Pocztówki i rysunki dawnej Wschowy. MZW zaprasza na wernisaż

W piątek 12 lipca o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „Wschowa na dawnych kartach pocztowych i rysunkach architektonicznych”. To już czwarta wystawa czasowa muzeum w tym roku.

Wystawa zaprezentuje archiwalne pocztówki oraz projekty architektoniczne, które ukazują dawną zabudowę Wschowy. Znajdą się na niej budynki użyteczności publicznej, prywatne kamienice, wille oraz liczne świątynie i gmachy przemysłowe. Wystawa obejmuje zarówno obiekty znane dzisiejszym mieszkańcom, jak i te, które istnieją już tylko na dawnych rysunkach i pocztówkach.

Zobacz: Digitalizacja kościoła i klasztoru Franciszkanów we Wschowie. Nowy projekt Muzeum Ziemi Wschowskiej

Większość eksponatów zostanie pokazana publicznie po raz pierwszy. To unikalna okazja, by zobaczyć, jak wyglądała Wschowa w przeszłości, i jak zmieniała się przez lata. Dla wielu mieszkańców będzie to podróż sentymentalna, dla innych zaś możliwość odkrycia nieznanych dotąd faktów i miejsc. Wernisaż wystawy będzie także doskonałą okazją, aby zwiedzić nową wystawę stałą muzeum.

Zobacz: Jak wyglądała średniowieczna Wschowa? Wykład Jakuba Drgasa wkrótce w MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl