TworzymyGłos Regionu

Paweł Tivis Siekaniec po raz ósmy walczy z nowotworem

- organizator Retro Rynku we Wschowie potrzebuje naszej pomocy

Piątek, 10 marca 2023 o 10:08, aktualizacja Piątek, 10 marca 2023 o 10:41, autor: 4 5478
Paweł Tivis Siekaniec po raz ósmy walczy z nowotworem

Paweł Tivis Siekaniec, mieszkaniec gminy Wschowa, walczy z rakiem już od 16 lat - jego historia jest pełna wyzwań i przeszkód, ale mimo to, nie traci nadziei. Obecnie po raz ósmy stawia czoła chorobie, która pojawiła się po raz pierwszy w 2006 roku. Uruchomiona została internetowa zrzutka na leczenie, zachęcamy do jej wsparcia TUTAJ.

Pierwotnym nowotworem była osteosarcoma w kości piszczelowej lewej, co skłoniło lekarzy do amputacji nogi. Niestety, to nie było koniec kłopotów - guz pojawił się po raz kolejny, a tym razem był to zupełnie inny typ nowotworu, EWING sarcoma w kikucie lewej nogi. Po kolejnych zabiegach, chemii i radioterapii wydawało się, że Paweł wreszcie wygrał z chorobą, ale przerzuty Ewing sarcoma - mięsaka tkanki miękkiej - pojawiły się po raz trzeci i zajęły płuca.

LINK DO ZRZUTKI

Teraz Paweł przebywa na oddziale Kliniki Nowotworów Tkanki Miękkiej, Kości i Czerniaków w warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie rozpoczął pierwszy kurs chemioterapii po ósmym wznowieniu choroby. Lekarze mają do czynienia z dwoma guzami o rozmiarze 5 cm i dwoma skupiskami małych guzków. W sumie Paweł przeszedł już ponad 110 kursów chemioterapii, około 15 kursów radioterapii oraz liczne operacje na nodze, kikut i płuca. Mimo tylu trudności, Paweł wciąż pozytywnie patrzy na życie i nie przestaje pomagać innym w trudnych sytuacjach. Organizuje RETRO RYNEK - Zlot pojazdów klasycznych we Wschowie, gdzie oprócz dobrej zabawy przeprowadzane są akcje charytatywne.

Teraz jednak to on potrzebuje pomocy, ponieważ koszty leczenia są ogromne, a lekarze nie wiedzą, jak długo potrwa proces leczenia. Zebrane fundusze pozwolą na pokrycie kosztów wyjazdów, noclegów, podstawowych leków i rehabilitacji. Paweł zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc - każda złotówka będzie nieocenionym wsparciem w walce z chorobą.

Oprócz wsparcia oficjalnej internetowej zbiórki na leczenie, Pawłowi można pomóc na inny sposób. Już 17 marca 2023 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiR przy ul. Niepodległości 1 odbędzie się koncert Lord Bishop Rokcs z supportem Wojtka Więckowskiego. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Bis i CKiR. Zachęcamy do udziału!

Źródło: zrzutka.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Tomasz
10.03.2023 12:26

Wspanialy czlowiek i tyle musi cierpiec. Zycie jest takie niesprawiedliwe. Wspieram i udostepniam! PAWEL JESTESMY Z TOBA !!!!!!

avatar
~Ktoś
10.03.2023 19:03

Życzę Panu dużo, dużo zdrowia, siły i woli do walki z tą okropną i podstępną chorobą.

avatar
~Kasia
12.03.2023 21:38

Czy można przekazać 1,5% podatku? Jest tylko info o zrzutce.

avatar
~Przekaż 1,5 % dla Pawła
13.03.2023 12:33

Tak można nr KRS 0000037904 cel szczegółowy : SIEKANIEC PAWEŁ NR 7287

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl