TworzymyGłos Regionu

Oto młodzi eksperci od pożarnictwa

- turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” rozstrzygnięty! (VIDEO)

Środa, 15 marca 2023 o 16:27, aktualizacja Środa, 15 marca 2023 o 17:31, autor: 2 1006
Oto młodzi eksperci od pożarnictwa

Poznaliśmy zwycięzców eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się 15 marca 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. W rywalizacji wzięło udział 19 uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe: grupa I - szkoła podstawowa klas I-IV, grupa II - szkoła podstawowa klas V-VIII i grupa III - szkoła ponadpodstawowa.

Eliminacje odbyły się na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

W grupie I, pierwsze miejsce zdobył Michał Tomiałojć, drugie miejsce Michał Kowalski, a trzecie miejsce Jan Monkiewicz. W grupie II pierwsze miejsce zajęła Martyna Kijowska, drugie Filip Mielczarek, a trzecie Oskar Mocek. W grupie III pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Stolarskiemu, drugie Oli Milnikel, a trzecie Kacprowi Turlińskiemu.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Zwycięzcy będą mieć szansę rywalizować z uczestnikami z innych powiatów, a ich wiedza oraz umiejętności będą poddane jeszcze większej próbie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” to inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń pożarowych oraz propagowanie wiedzy na temat zapobiegania i zwalczania pożarów. Cieszy fakt, że młodzież z powiatu wschowskiego aktywnie angażuje się w ten projekt i wykazuje się dużą wiedzą na temat zagrożeń pożarowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~PL
16.03.2023 21:26

Brawo!!!

avatar
~Urszula Chudak
17.03.2023 10:09

I super, że taki konkurs się odbył! Takie działania wśród dzieci i młodzieży należy promować! Skóra cierpnie, gdy się dowiadujemy prawie każdego dnia, o skali agresji skierowanej do rówieśników. W tym miejscu przypomniała mi się piękna, jakże pouczająca legenda o wielkim pożarze, który wybuchł w lesie i roli małego w nim koliberka. Otóż duże zwierzęta w popłochu uciekły, mały koliberek zaś nosił nieustannie wodę w dzióbku do pożaru. Na drwiące stwierdzenie jaguara, że to nic nie da, mądrze odpowiedział - wiem, że nie ugaszę, ale las mnie karmi, daje schronienie mnie i mojej rodzinie. Jestem jego częścią, a on mnie. Zakończenia legendy nie zdradzę - łatwe do odszukania w sieci. Tak pomyślałam sobie, że gdybyśmy my ludzie, tak rozumowali o naszej gminie czy kraju, jakże życie byłoby prostsze. Nawet w okresie przedwyborczym. Wiem, że to niemożliwe, ale jednak polecam przeczytanie legendy i może chwilę refleksji...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl