TworzymyGłos Regionu

reklama

Oszuści „zarobili” 24 tys. zł na naiwnych mieszkankach powiatu wschowskiego

Poniedziałek, 03 lipca 2023 o 12:01, autor: 3
Oszuści „zarobili” 24 tys. zł na naiwnych mieszkankach powiatu wschowskiego

Brak ostrożności i wykonanie kilku czynności na telefonie może wystarczyć, by paść ofiarą oszustwa internetowego. Ostatnio przydarzyło się to dwóm mieszkankom powiatu wschowskiego. Złodzieje ukradli łącznie 24 tysiące złotych. Metoda, jaką posłużyli się oszuści, to popularne "na blik-a".

Szczegóły zdarzeń

Mieszkanka powiatu wschowskiego, ufając fałszywemu funkcjonariuszowi, przekazała aż 22 tysiące złotych. Nie był to jednak jedyny przypadek. Tego samego dnia, inną młodą osobę udało się oszukać, a ta straciła 2 tysiące złotych. Przestępcy zyskują coraz większe umiejętności w manipulacji ludźmi i korzystają z dostępnych technologii, aby dokonać kradzieży.

Nie bądź naiwny

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, nadkomisarz Maja Piwowarska, przestrzega, że prawdziwi policjanci czy prokuratorzy nigdy nie będą żądali od nas pieniędzy w celu prowadzenia jakichkolwiek czynności. To ważne, abyśmy byli zawsze czujni podczas dokonywania płatności kartą kredytową. Policjant nigdy nie będzie ingerował w nasze konta bankowe, nie prosi o hasło i login dostępu.

Jeśli tylko mamy obawy lub podejrzenia dotyczące próby oszustwa, powinniśmy niezwłocznie poinformować o tym Policję. To może pomóc w zapobieżeniu przestępstwu i złapaniu sprawców.

Chroń bliskich

Naszą czujność powinniśmy zachować nie tylko dla siebie, ale także dla naszych najbliższych. O takich sytuacjach i zdarzeniach powinniśmy rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi. W szczególności należy ostrzegać seniorów, którzy często padają łatwo ofiarą oszustów, wykorzystujących ich naiwność i łatwowierność.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Tomasz
04.07.2023 10:53

Tyle o tym mówią. Jak można tak łatwo oddać kasę oszustwom?

avatar
~Nim
04.07.2023 18:49

Słabe zabezpieczenia w bankach naszych pieniedzy

avatar
~Nim
04.07.2023 18:51

Brać się za cyberprzestępców!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl