TworzymyGłos Regionu

Oszukał seniorkę na ponad 100 tys. zł. Policja publikuje portret pamięciowy

Czwartek, 14 września 2023 o 17:10, autor: 2
Oszukał seniorkę na ponad 100 tys. zł. Policja publikuje portret pamięciowy

W gorzowskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w sprawie oszustwa, w wyniku którego mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego straciła ponad 100 tysięcy złotych. Mężczyzna, podający się za syna kobiety, przekonał ją, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy, by uniknąć problemów.

Szczegóły oszustwa

Zgodnie z relacją komisarza Grzegorza Jaroszewicza z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim: „Do przestępstwa doszło 10 sierpnia na osiedlu Staszica. Mieszkanka Gorzowa była pewna, że jej syn doprowadził do wypadku i należy przekazać pieniądze, by uniknął problemów. Niestety była to historia stworzona na potrzeby oszustwa. Kobieta została zmanipulowana i przekazała ponad 100 tysięcy złotych."

Portret pamięciowy sprawcy

W ramach prowadzonego postępowania w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym gorzowskiej komendy, na podstawie informacji uzyskanych od pokrzywdzonej, sporządzony został portret pamięciowy sprawcy.

Mężczyzna, którego poszukuje policja, ma mieć około 35-40 lat, wzrost około 170 centymetrów, jest szczupłej budowy ciała, bez zarostu, włosy krótkie, ciemny blond. W chwili zdarzenia miał na sobie szarą bluzę i niebieskie jeansy.

Apel do świadków

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 79 125 11 lub 47 79 127 00.

Źródło/foto: KMP w Gorzowie Wlkp.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~marek
15.09.2023 07:58

gorzów jest od wschowy 200 km, to kto we wschowie może jego rozpoznać i znać

avatar
~Maria
15.09.2023 14:57

Czasem może i we Wschowie przebywać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl