TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i bez uprawień!

Poniedziałek, 07 lutego 2022 o 13:40, autor: 1
Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i bez uprawień!

35-letni mieszkaniec gminy Wschowa wpadł w ręce policjantów ze wschowskiej drogówki. Mężczyzna nie dość, że kierował autem mając prawie promil alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania to dodatkowo zignorował sygnały wydane przez mundurowych do zatrzymania. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.  

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed godzina 14.00. Policjanci ze wschowskiej drogówki na jednej ze wschowskich ulic zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki Audi, który z piskiem opon zahamował tak, że kierowany przez niego samochód stanął bokiem do kierunku jazdy. Widzący całe zajście funkcjonariusze drogówki postanowili zatrzymać kierującego Audi do kontroli.

W momencie, kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca zaczął uciekać. Po krótkim pościgu swoją jazdę zakończył na grząskim terenie. Próbując uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać pieszo. Jeden z interweniujących policjantów ruszył za nim w pościg. Drugi pozostał przy pasażerach Audi. Widzący całe zdarzenie policjant ogniwa patrolowo – interwencyjnego będący po służbie również rzucił się w pościg za uciekającym kierowcą. Już po kilku sekundach 35-latek był w rekach mundurowych. Jak się okazało był pijany. Miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca Audi kilka lat temu utracił uprawnienia do kierowani właśnie za jazdę po alkoholu. Ponadto auto którym kierował nie posiadało badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Mieszkaniec gminy Wschowa usłyszy zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz jazdę bez wymaganych uprawnień.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Kierowco - nigdy nie wsiadaj po alkoholu za kierownicę!


 

mł. asp. Wioleta Dąbska

KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Czytelnik
08.02.2022 18:24

Brawo dla policjantów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl